METEX FUARINDA DOĞU MARMARA BÖLGESİ TANITILIYOR…

Metex Orta Doğu Turizm Fuarı Ankara Ato Kongre Ve Fuar Merkezi'nde Açıldı. 23 Orta Doğu Ve Körfez Ülkesinden Profesyonel Katılımcıların Davetli Olduğu...

BÜYÜT

Metex Orta Doğu Turizm Fuarı Ankara Ato Kongre Ve Fuar Merkezi'nde Açıldı. 23 Orta Doğu Ve Körfez Ülkesinden Profesyonel Katılımcıların Davetli Olduğu Fuarda Türkiye'den 200 Civarında Seyahat Acenteleri, Kalkınma Ajansları, Oteller Ve Diğer Konaklama Tesisleri, Özel Hastaneler-Sağlık Kuruluşları, Termal Oteller-Tesisler Tanıtımlarını Yapıyor. Metex Fuarında Tüm Türkiye'yi Bir Turizm Merkezi Olarak Orta Doğu Ve Arap Ülkelerinde Tanıtmayı Hedefliyor.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Metex Fuarında Birinci Hol A Bloktaki 150 M2’lik Standta Bölgemizin Tanıtımını Yapıyor. Marka, Metex Fuarında Yapacağı Tanıtım Ve Organizasyonlarla İle Bölgeye Gelen Arap Turist Sayısını En Az İki Katına Çıkarmayı Hedefliyor. Ankara’daki Fuar Sonrasında Turizm Profesyonellerine Fam Trip-Bilgilendirme Gezisiyle Doğu Marmara Bölgemizin Güzelliklerini Ve Turizm Potansiyelini Yerinde Ve Daha Yakından Tanıtımı Yapılacak. 27-29 Mayıs 2012 Tarihlerinde Bolu’dan Başlayarak Yalova’ya Kadar Gerçekleştirilecek Olan Ve Ortadoğu Ülkelerinden Yaklaşık 120 Turizm Profesyoneline Bölgemizin Doğal, Tarihi Ve Turistik Güzelliklerinin Aktarılacak. Bilgilendirme Programında Bölgemizde Gerede Esentepe, Akçakoca, Gölyaka Efteni, Topuk Yaylası, Gölcük, Karacasu, Abant, Göynük , Taraklı, Alifuatpaşa, Sapanca, Kartepe, Sekapark, Karamürsel, Termal Gibi Birçok Cazibe Merkezinin Ziyaret Edileceği Gezide Yaklaşık 15 Destinasyon Ve Toplam 767 Km Yol Yapılırken Ve Bölgemiz Turizm Acentaları Ve Turistik İşletmelerin Temsilcileri İşadamlarıyla Da İle Görüşme İmkanı Sağlanacak. 28 Mayıs 2012 Saat 16.45 De Sakarya Elmas Garden Otelde Gerçekleştirecek İş Görüşmelerine (B2b) Bölgemizdeki Turizm Profesyonelleri Katılabilecek. Oluşan Sinerjinin Arap Dünyasından Talep Gören Bölgemize Gelen Arap Turist Sayısında Ciddi Bir Etki Yapmasını Ve Arap Kökenli Turist Sayısını En Az İki Katına Çıkarmayı Hedefliyor.
Fuar Açılışında Bir Konuşma Yapan Bolu Valisi Ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Özçimen, Tüm Orta Doğu Yatırımcılarını Ve Turizm Profesyonellerini Bolu’ya Davet Ediyorum. Bolu Dört Mevsim Turizm Yaşanan, Yeşilin Bütün Tonlarını Görebileceğiniz Bir Şehrimizdir. Doğu Marmara İllerine Ve Bolumuza Herkesi Bekliyoruz Dedi.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan Açılış Töreninde Yaptığı Konuşmada: Doğu Marmara İlleri Kocaeli Sakarya Düzce Bolu Ve Yalova Sahip Olduğu Doğal Güzelliklerini Tarihi Ve Turistik Değerlerini, Ulaşım Ve Yatırım Fırsatlarıyla Birleştirerek Ülkemizde Başkent Ankara’da İlk Kez Düzenlenecek Metex Ortadoğu Turizm Fuarı Ve İşbirliği Zirvesinde Arap Ülkeleri Ve Ortadoğu Vitrinine Çıkarıyoruz Ve Turizmin 4 Mevsim Yaşandığı Doğu Marmara’yı Keşfetmeye Davet Ediyorum.
Türkiye’nin En Önemli Turizm Destinasyonları Arasında İlk Sıralarda Olmayı Hedefleyen Doğu Marmara Kültür, Sanat, İnanç, Gastronomi, Günü Birlik, Yat Ve Kruvaziyer, Kongre, Fuar, Gizem, Merak, Hobi, Evlilik, Balayı, Gençlik, Yayla, Botanik, Kuş Gözlemciliği, Avcılık, Balıkçılık, Trekking, Dağcılık, Tırmanma, Bisiklet, Rafting, Karavan, Motokros, Yamaç Paraşütü,Doğa Fotoğrafçılığı, Yaz, Kış, Spor, Golf, Sağlık, Termal, Medikal, SpeWellness, Şifa, Bitkisel Tedavi, Hidroterapi, Çamur Tedavisi, Klimatizm,Geleneksel El Sanatları, Sualtı Dalma, Yelken, Binicilik, Kürek, Oryantiring, Paintball, Jeep Safari,Motor, Mağara, Gibi 53 Ayrı Turizm Türünü Gerçekleştirme İmkanı Veren Bölgemiz Yaratılan Cazibe Ve Sağlanan Yeni Destek Ve Teşviklerle Yerli Ve Yabancı Yatırımcıların Önünü Açmaktadır.

Doğu Marmara Bölgesinde Yatak Kapasitesi Çok Hızlı Artıyor.
Doğu Marmara Bölgesinde Tem,D-100 Ve D-130 İle Kuzey Marmara Otoyolu Bağlantılı İstanbul Boğazı 3.Köprüsü Ve Körfez Geçişiyle Kara Ulaşımında, İzmit Körfezi Liman Bölgesi, Haydarpaşa, Sakarya Karasu, Zonguldak Ve Ereğli Limanları , Yalova Feribot Hattı İle Deniz Ulaşımında Kocaeli Cengiz Topel, İstanbul Uluslararası Atatürk Ve Sabiha Gökçen, Bursa Yenişehir Ve Eskişehir Anadolu Ve Ankara Uluslararası Esenboğa Havalimanları İle Hava Ulaşımında, Ankara-İstanbul Ve İzmit-Adapazarı Demiryolu Hatları Ve Yapılması Planlanan Karasu-Adapazarı, Batı Karadeniz Hatlarıyla Demiryolu Ulaşımına Da Kolay Ulaşılabilen Bir Rota Konumundadır
3 Milyon 315 Bin Kişilik Nüfusa Sahip Doğu Marmara’da Turizm İstatistiklerine Bakıldığında 220 Bin 700 Kişilik Yabancı Turist,1 Milyon 720 Bin Kişilik Te Yerli Turist Hareketi Görülmektedir. Bölgedeki Çeşitli Yıldız Kategorilerindeki 42 Tesise Yakın Gelecekte 400 Milyon Doları Aşan Yeni Turizm Yatırımlarıyla 30 Yeni Tesis Eklenecek Ve Yatak Kapasitesi 26.186’dan 8.8832 İlaveyle 35.018’ye Yükselecektir.
Doğu Marmara’da Dört Mevsim Turizm Yaşanıyor.
Kocaeli: Kârlı Turizm Yatırımları, Sakarya: Yeşilin Her Tonu, Düzce: Doğanın Saklı Hazinesi, Bolu: Bir Doğa Mucizesi, Yalova: Yeşille Mavinin Buluştuğu Şehir Temalarıyla Turizm Yatırımcılarına Sunduğumuz Kentlerimizde Birbirinde Güzel Doğal Manzaralar, Tadına Doyulamayan Yöresel Lezzetler, Köklü Bir Geçmişten Günümüze Uzanan Tarihi Eserler Ve Kültür Varlıkları, Muhteşem Bir Bitki Örtüsü Ve Doğal Kaynaklar Turizmin Her Çeşidinin Yapılmasına İmkan Vermektedir.
Bütün Bunlara Doğu Marmara İnsanının Konukseverliği Ve İçtenliği Eklendiğinde Bölgede Turizm Adına Atılacak Her Adımın, Yatırıma Dönüşmesi Yatırımcıya Gelir, Bölgeye Katma Değer Yaratacağına Ve Doğu Marmara’nın Türk Turizminde Yeni Çekim Merkezi Olacağına İnanıyoruz Ve Bu Duygu Ve Düşüncelerle Sizleri Doğu Marmara’ya Kocaeli, Sakarya, Düzce Bolu Ve Yalova’ya Davet Ediyoruz.
Metex, Turizm Gelirlerinin, Yatırımların Ve İstihdamı Artıracak.
Fuarın Açılışında Konuşan Metex Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cüneyt Mengü, 530 Milyonluk Nüfusu Ve 40 Milyar Doları Bulan Turizm Hacmi İle Orta Doğu Pazarı Türkiye İçin Çok Büyük Önem Taşıdığını Kaydetti. Fuarın Türkiye'nin Jeo-Stratejik Konumundan Da İstifade Ederek Her Yıl Yüzlerce Yerli Ve Yabancı Turizm Profesyonelinin Bir Araya Geldiği Ticari Bir Buluşma Ortamı Oluşturmayı Amaçladığını Dile Getiren Mengü, "Etkinliğin Öncelikli Amacı Bu Buluşma Yerinin Türkiye Ve Türk Firmaları İçin Ticarete Ve Yeni İş Olanaklarına Dönüşerek Türkiye'nin Farklı Şehir Ve Bölgelerinin Destinasyon Haline Gelmesine, Turizm Gelirlerinin, Yatırımların Ve İstihdamın Artmasına Katkıda Bulunmak." Dedi.
Konuşmaların Ardından Kurdele Kesimiyle Fuar Açılışı Yapıldı.

28 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR