Allah o günleri bir daha göstermesin!

DEPREME HAZIRLIKLI OLMAK İzmit Belediyesi Belsa önünde 17 Ağustos 1999 depreminde çekilen 168 fotoğrafı sergiledi. Serginin açılışında konuşan İzm...

DEPREME HAZIRLIKLI OLMAK

İzmit Belediyesi Belsa önünde 17 Ağustos 1999 depreminde çekilen 168 fotoğrafı sergiledi. Serginin açılışında konuşan İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Elgin, “ Gayemiz depremde yaşanan acıları tekrar hatırlatmak değil, deprem konusunda toplumun daha bilinçli hale gelmesini sağlamaktır. Depreminin üzerinden 15 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir. Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. İzmit Belediyesi olarak bu konuda son derece duyarlı ve sistematik bir çalışma içindeyiz” dedi. 

 

EĞİTİM ÖNEMLİ

Elgin, “Bugüne kadar okullarımızda 50 binden fazla öğrenciye doğal afet bilinçlendirme eğitimleri verildi. Türkiye’de belediyecilik anlamında bir ilk olarak parsel bazında zemin etütleri yapıldı. Mahalle ve köy bazında sokak sokak her bina ölçeğinde çalışmalar yapılarak Kentsel Risk Analizi Raporu hazırlanmıştır. Depremin hasarlarını en aza indirmeyi amaçlayan bu çalışmalarımızı plansız ve kaçak yapılaşmaya kesinlikle taviz vermeyerek devam ettiriyoruz. Yeni dönem çalışmalarımızda da Deprem Eğitim Akademimiz sayesinde dünyada uygulanan deprem kurtarma konusundaki yeni teknolojileri de ülkemize kazandırılmış olacağız.


“DUYARLI OLMALIYIZ”

Biz, gerek eğitimler gerekse teknik denetimler ile depreme yönelik her türlü önlemi alıyoruz. Ancak bu konuda halkımızın da duyarlı olmasını önemsiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyor, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Deprem ile ilgili fotoğrafların 3 gün boyunca sergileneceği açıklandı.

14 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR