HDP Genel Başkan Yardımcısı gözaltına alındı

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs, Tokat'ta "terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alınan Z.U'nun ifadesinden sonra gözaltına alındı. Z.U...

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs, Tokat'ta "terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alınan Z.U'nun ifadesinden sonra gözaltına alındı. Z.U mahkemede verdiği ifadede geçen yıl Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Mehmet Zakir Karabulut'un cenazesinden sonra yaşananları anlattı.

 

PKK'YI SAVUNAN SÖYLEMLER

Z.U, ifadesinde cenazede bulunan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ün, "Zakir şehit oldu, Zakir'in peşinden gelecek bir sürü genç vardır. Zakir ölmemiştir. Zakir'in kanı yerde kalmamalı” şeklinde konuşma yaptığını savundu. Cenazenin ardından Bitlis'in Tatvan ilçesinden döndükleri sırada ormanlık bir alana götürüldüklerini dile getiren Z.U, ormanlık alanda HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs ile HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat'ın da bulunduğunu, burada bulundukları sırada bir ıslık sesi duyduğunu ve terörist kıyafetli, silahlı iki kişinin yanlarına geldiğini anlattı. Z.U, iki teröristin yaptığı konuşmada kendilerine örgüte katılmaları yönünde telkinlerde bulunduklarını bildirdi.

 

ALTINÖRS GÖZALTINA

Kırsal alandan ayrılıp Karabulut'un evine geldiklerinde Irgat ve Altınörs'ün teröristler lehine konuşmalar yaptıklarını belirten Z.U, Mizgin Irgat ve Alp Altınörs’ün bu teröristler lehine söylemlerde bulunduğunu savunarak, “Bunlar iyi insanlar bizler için mücadele ediyorlar. Bu gerillalar Zakir ve onun gibiler için mücadele ediyorlar. Sizler de katılım sağlamalısınız' şeklinde söylediler" dedi. Z.U'nun ifadelerinin ardından HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs gözaltına alındı.

10 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR