İrademize ipotek konulamaz

        Kocaeli Anadolu İli Dernekleri Birliği, aralık ayında yeniden yönetime gelen Kocaeli Aktif Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı...

 

 

 

 

Kocaeli Anadolu İli Dernekleri Birliği, aralık ayında yeniden yönetime gelen Kocaeli Aktif Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Baki Karaman ve yönetimine kutlama ziyaretinde bulundu. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği görüşmede, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e tepki vardı. Toplantıya KASİAD Başkanı Baki Karaman ve yönetimi ile Anadolu İli Dernekleri Birliği Başkanı Necmettin Kaya ve birliğe bağlı dernek başkanları katıldı.

 

CİVELEK’E TEPKİ

Bazı arkadaşları ile AKP’den ayrılarak CHP’ye geçtiklerini dile getiren Van İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Acar, bu durum üzerine AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in kendisini arayarak tehdit ettiğini ve, “Bu rezilliğin hesabını seçimlerden sonra soracağım” dediğini ifade etti. Kararlarının derneği bağlamadığını ve kişisel olduğunu vurgulayan Acar, “Biz Vanlılar olarak herhangi bir siyasi partiye oy vereceğiz diye anlaşmıyoruz. İsteyen, istediği partiye oy veriyor” dedi. Civelek’in tehditlerine kulak asmadığını dile getiren Acar, “Kimse siyasi tercihlerimize ipotek koyamaz. AKP İl Başkanı, görüşlerimize saygı duymalı” ifadelerini kullandı.

 

CİVELEK’İ KINIYORUZ

Toplantıda söz alan Birlik Başkan Yardımcısı Cuma Karalar da, Mahmut Civelek’e tepki göstererek, “Dernekler, siyasi partilere destek için kurulmazlar. Hiçbir dernek de herhangi bir partiyi desteklemek zorunda değil. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i kınıyoruz. Kimse, kimsenin görüşlerine ipotek koyamaz” şeklinde konuştu.

 

BİZ ÖRGÜT DEĞİLİZ

Toplantıda konuşan KASİAD Başkanı Baki Karaman da ziyaret için teşekkür ederek, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Başbakan Erdoğan’ın “Seçimlerden sonra cemaate operasyon yapacağız” söylemlerine yanıt veren Karaman, bu tarz olayların yaşanmayacağını umduklarını belirterek şunları kaydetti: “Bunlar, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne zarar verecek şeylerdir. Ama kimsenin de elini tuttuğumuz yok. Tüm arkadaşlarımız denetlemeye hazırız. Bize örgüt diyorlar. Kamuoyu kimin örgüt olup, kimin hizmet ettiğini, dünyanın her yerinde bayrağımızı dalgalandırdığını biliyor. Biz örgüt lafının muhatabı değiliz.”

 

AKP’YE OY YOK

Başbakan Erdoğan’ın nefret söylemlerinde bulunduğunu ve birçok üyenin bu söylemlerden dolayı kırıldığını ifade eden Karaman, “Biz üyelerimizin siyasi tercihlerine ipotek koyamayız. Bizden oy isteyen de yok. Ben şunu diyebilirim ki: AKP’ye oy vermeyeceğiz ama kime vereceğimiz belli değil” dedi.

19 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR