Cinayet zanlısı cezaevine intihar etmek istedi

Karamürsel İlçesi'nde 17 Aralık günü ortadan kaybolduktan bir hafta sonra, kolundaki bilezikleri için öldürülüp toprağa gömüldüğü ortaya çıkan 32 yaşı...

BÜYÜT

Karamürsel İlçesi'nde 17 Aralık günü ortadan kaybolduktan bir hafta sonra, kolundaki bilezikleri için öldürülüp toprağa gömüldüğü ortaya çıkan 32 yaşındaki Necmiye Bediha Yavuz'un cinayet şüphelilerinden İbrahim Pınarkaya, dün İzmit Kapalı Cezaevi'nde bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu.

Karamürsel İlçesi'nde 17 Aralık günü kolundaki yaklaşık 20 bin lira değerinde altın bilezikleri ile ortadan kaybolan 32 yaşındaki Necmiye Bediha Yavuz, polis ekipleri tarafından başlatılan takip sonunda en son ilçe merkezindeki İbrahim Pınarkaya'ya ait tuhafiye mağazasına girdiği belirlenmişti. Bu kişinin de olayın ardından ortadan kaybolduğu tespit edilince olayın düğümü çözülmüştü. Cinayeti, kuzeni 29 yaşındaki İsmail Çiçek ile birlikte işyerinin Bodrum katında işledikleri anlaşılan 30 yaşındaki İbrahim Pınarkaya, Bulgaristan'a kaçmak için gittikleri Kırklareli'de yakalanmıştı. Necmiye Bediha Yavuz'u kolundaki bilezikleri almak için öldürdüklerini itiraf eden 2 şüpheli getirildikleri İzmit'te tutuklanıp, cezaevine konulmuştu.

Bileklerini kesti
Karamürsel’de kolundaki bilezikleri için öldürülen Necmiye Bediha Yavuz’un cinayet şüphelilerinden İbrahim Parlakkaya, cezaevinde intihar girişiminde bulundu. Alınan bilgiye göre cinayet şüphelilerinden İbrahim Pınarkaya'nın, İzmit'teki C Tipi Kapalı Cezaevi'nde diğer tutuklu ve hükümlülerin aralarında istememeleri ve tehditlerde bulunması nedeniyle özel bir bölümde tutulduğu, bu nedenle yaşadığı korku ve yaptığından duyduğu pişmanlık nedeniyle dün koğuşunda bileklerini keserek intihar etmek istediği öğrenildi. İnfaz görevlilerinin olayı fark etmesi üzerine hemen revirine götürülen İbrahim Pınarkaya'ya buradaki doktorlar tarafından müdahale edildiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

29 Aralık 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR