Ayhan: İttifak DP çatısı altında olur

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Kadir Ayhan, il binasında yapılan toplantıda birlik ve beraberlik mesajları vererek, bazı partilerle ittifak arayışı...

BÜYÜT

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Kadir Ayhan, il binasında yapılan toplantıda birlik ve beraberlik mesajları vererek, bazı partilerle ittifak arayışı içinde olduklarını, ittifakın DP çatısı altında olacağını söyledi.

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Kadir Ayhan, il binasında toplantı düzenleyerek geçtiğimiz hafta Genel Merkezden çıkan kararları teşkilatına duyurmak için açıklamalarda bulundu. İl binasında gerekleşen toplantıya GİK Üyesi Gürbüz Kaya, MKYK Üyesi Ahmet Aydın, DP Körfez İlçe Başkanı Fevzi Canbaz, DP Darıca İlçe Başkanı Turgut Bayer, DP Gölcük İlçe Başkanı Ahmet Levent, DP Gebze İlçe Başkanı Üzeyir Mert, DP Kartepe İlçe Başkanı Ayhan Öztürk, DP Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Gerzeli, DP Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk ile yeni atanan Çayırova İlçe Başkanı Orhan Akbaş ve il teşkilatı katıldı.

İTTİFAK ARAYIŞLARI
DP Kocaeli İl Başkanı Kadir Ayhan yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Namık Kemal Zeybek, partimiz çeşitli ittifaklara kapalı değildir. Saadet Partisi, Yurt Partisi, Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisiyle ittifak görüşmeleri devam ediyor. Saadet Partisi yapılacak ittifakın kendi partilerinde olmasını istediğini beyan etti. Yani Saadet Partisi, ittifak bizim çatımız altında olsun diyor. Bu asla olmaz, ittifak olursa, ittifak DP çatısı altında olur. DP patlamak üzere, barutu fitili tamam. Genel seçimlerde partimiz çok başarılı sonuçlar alacak, buna canı gönülden inanıyorum” dedi.

ZOR BİR SÜREÇ
Toplantıya katılan DP Genel Kurul Üyesi Gürbüz Kaya da açıklamalarda bulunarak, “Kongre sonunda Genel Başkanlıkta değişme oldu ve bu halkımıza da yansıdı. DP adına Sefer Ekşi’den devir aldığımız bayrağı hakkını vererek taşıyacağız. Zor bir süreç yaşıyoruz, dişimizden tırnağımızdan arttırıp bu bayrağı dalgalandırıyoruz dedi. Kaya “Siyasi hedeflerimiz var, bunun için politika üretiyor olmamız gerekiyor. GİK üyeleri olarak DP'yi Kocaeli’de hak ettiği yere taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

KAVGADAN UZAĞIZ
Kaya, Demokrat Parti olarak, kavgadan uzak siyaset yapılması gerektiğini, eski tecrübeleri bir kenara bırakıp, yeni bir süreç yaşanacağını söyledi. Kaya son olarak, Anavatan Partisi ile DYP'nin birleşimini gerçekleştirdik ve geçen yıl bunun sancısını yaşadık. Kendi aramızdaki kavgalara son verip, kol kola girmeliyiz, seçimlerde çok parti olması Türkiye’ye zaman kaybettiriyor dedi. Toplantı sonunda Çayırova İlçe Başkanlığı’na atanan Orhan Akbaş’a yetki belgesi verildi. 1968 Bayburt doğumlu olup, evli, 3 çocuk babası olan Akbaş, ticaretle uğraştığını söyledi.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR