Üzülmez: Kartepe gerçek turizm kimliğine kavuşacak

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen ve Marka Genel Sekreteri Fatih Akbulut önceki gün Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyaret etti. Ko...

BÜYÜT

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen ve Marka Genel Sekreteri Fatih Akbulut önceki gün Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyaret etti. Konunun en önemli aktörlerinin bir araya geldiği ziyarette; doğal güzellikleri ve turizm potansiyeli bakımından Kocaeli ilçeleri arasında çok önemli ve zengin bir yere sahip olan Kartepe’deki turizmle ilgili projeler, belediye ve özel sektör yatırımları konuşuldu.

 

ÖRNEK BİR İLÇE

Kesen ve Akbulut’ un ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Üzülmez; “Dünyada örnek gösterilecek doğal güzelliklere sahip bir ilçenin belediye başkanı olmaktan gurur ve heyecan duyuyorum. Kartepe’ nin Turizm Bölgesi İlan edilmesiyle ilgili Bakanlık düzeyinde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kartepelilere bu müjdeyi vereceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz. İlçemizin turizm bölgesi ilan edilerek devletimizden alacağımız teşvik ve destek ile hem kamu hem de özel sektör yatırımlarımız ivme kazanacak. Eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Kartepemiz,  gerçek Turizm Kenti kimliğine kavuşmaya başlayacak’ .  dedi.

 

KARTEPELİLER ÇOK ŞANSLI

Üzülmez’in Kartepeli olduğu için bölgeyi çok iyi tanımasının, enerjisini ve heyecanını sürekli canlı tutan biri olmasının, büyük projelerin gerçekleşmesinde çok önemli bir rol oynadığını belirten İl Kültür Müdürü Mehmet Kesen; ‘ Kartepeliler böyle bir başkana sahip oldukları için çok şanslı. Hüseyin Üzülmez’ in turizmde sıçrama yapmak üzere harcadığı çaba ve bizlerin müdürlük olarak gerçekleştireceğimiz projelerimiz ile Kartepe kısa sürede hakkettiği Turizm Merkezi kimliğine sahip olacağına inanıyorum’  dedi.

 

ANFİ TİYATRO YAPIMI

Başkan Üzülmez konuklarını makamında ağırladıktan sonra  İl Kültür Turizm  Müdürü Mehmet Kesen ve Başkan Yrd. Murat Çakır ile bölgede dolaşarak  incelemelerde bulundu.  Derbent Kartepe Yolu  Dumanlıkaya ’ ya da uğrayan  Başkan Üzülmez’ in önderliğindeki heyet; buraya yapılması düşünülen Bayrak  Direği , Maşukiye Termal Suyu Tesisleri, Kartepe’ ye kazandırılmak istenen Uluslararası ve dev kültür-sanat  organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek nitelikte bir Anfi Tiyatro ve Teleferik projeleri ile ilgili istişarede bulundu.

09 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR