Kocaeli’de 12 milyar vergi cezası kesildi

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, Kocaeli’de kesilen vergi cezalarının toplam tutarını açıkladı. Buna göre 27 milyar vergi toplanırken, 12...

BÜYÜT

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan, Kocaeli’de kesilen vergi cezalarının toplam tutarını açıkladı. Buna göre 27 milyar vergi toplanırken, 12.193.805 TL vergi cezası kesildi.

Her ay düzenlenen KSMMM Meclis toplantısına bu ay Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan konuk oldu. Kocaeli SMMM’nin Alikahya’da bulunan konferans salonunda gerçekleşen meclis toplantısının divan başkanlığını Mehmet Balimre yaptı. Açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Ender Şenol, toplantılarına konuk olan Vergi Dairesi Başkanı Yasef Pehlivan’a teşekkür etti. Pehlivan toplantıda bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tasarısı hakkında bilgi verdi.

YÜZDE 93’Ü TOPLANDI
Pehlivan yaptığı konuşmada, “Bu yıl Kocaeli bölgesinden toplam 27 milyar lira vergi toplandı. Genel olarak yüzde 93 vergi toplanmış oldu. Bu da bütçenin yüzde 15’ni karşılıyor. İstanbul’dan sonra ikinciyiz. 14 veren, 1 alan şehiriz. Çeşitli alanlarda 10.281.000 lira ceza, 1.912.805 usulsüzlük cezaları kesildi. Biz cezaları sevmiyoruz. Kesilmesinden yana değiliz. Ama mecburuz. Herkes tam ödeme yapsın diye daha evvelden bütün yasanın vergi üzerinden çıkacağını sandık, ama bir sürü şey olunca adı gibi oldu. Torba Yasa devlet kamu borçlarını bir sistem halinde almayı amaçlıyor. Öğrenci harçlarından, vergilere kadar bütün borçlar bu durum içerisine giriyor” dedi.

16 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR