EMEP’ten DSC işçilerine destek

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, sendikalaştıkları için işten atılan DSC Otomotiv işçilerini fabrika önünde ziyaret ederek, mücadelelerine destek verdi...

BÜYÜT

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, sendikalaştıkları için işten atılan DSC Otomotiv işçilerini fabrika önünde ziyaret ederek, mücadelelerine destek verdi.

Sendikalaştıkları için işten atılan DSC Otomotiv işçilerinin mücadeleleri devam ediyor. Yaklaşık 1 haftadır iş yerleri önünde direnen işçilere destek ziyaretleri de başladı. Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, DSC işçilerine yaptıkları ziyaret ile işçilerin yanında olduklarını gösterdi. “Zafer direnen emekçinin olacak, Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları ile direniş alanına gelen Emek Partililer, işçilerle tek tek selamlaşarak mücadelelerinde başarılar diledi.

Emek Partisi üyelerine mücadelelerine destek verdiği için teşekkür eden Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı direnmekten başka bir çareleri söyledi.

İŞÇİLER YALNIZ DEĞİL
Daha sonra konuşan Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Güner Kizir, Emek Partisi’nin işçilerin ve emekçilerin partisi olduğunu belirtirken tek amaçlarının da işçilerin insanca yaşadığı bir ülke olduğunu vurguladı. “Her imkanımızla sizlerin direnişini anlatacağız” diyen Kizir, DSC patronunun işçileri yalnız zannettiğini fakat işçilerin asla yalnız olmadığı ve her zaman destek göreceklerini belirtti. Ziyaret sonrası işçiler ve Emek Partililer şarkılar eşliğinde halaylar çekti. Emek Partililer direniş alanından yine sloganlarla ayrıldı.

03 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR