Melisa Fıçıcı’nın yakın arkadaşından şok ifadeler

Kandıra Cebeci Plajı'nda cankurtaran izleme kulesinde cesedi bulunan 18 yaşındaki Ziyatcan Yağcı, kamp yaptıkları çadırda ölü bulunan 17 yaşındaki Me...

Kandıra Cebeci Plajı'nda cankurtaran izleme kulesinde cesedi bulunan 18 yaşındaki Ziyatcan Yağcı, kamp yaptıkları çadırda ölü bulunan 17 yaşındaki Melisa Fıçıcı’nın annesine not bıraktığı belirlendi. Söz konusu notta, Melisa’nın annesinden özür dileyen Ziyatcan, “Biz Oğuz’a gidiyoruz. Can almak Allah'a mahsus, fakat olan oldu bir kere. Kızının hiçbir kabahati yok. Sen sakın böyle bir şey yapma” yazdığı belirtildi.

 

"İki gencin ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı" haberi için tıklayın

 

NAMIK KEMAL’DE OKUDULAR

Kandıra’nın Cebeci Plajı’nda 18 yaşındaki Ziyatcan Yağcı’nın cansız bedeni gözetleme kulesinde asılı olarak bulunurken, yakın arkadaşı olduğu iddia edilen 18 yaşındaki Melisa Fıçıcı ise çadırda cansız bedeni bulunmuştu.

 

AYNI İPLE KENDİNİ ASTI

İddialara göre Ziyatcan Yağcı, çadırda bulunan iple önce kardeşi gibi gördüğü en yakın arkadaşını öldürdü. Daha sonra aynı ipi alarak plajdaki cankurtaran kulübesinin yanına gitti. Burada kendini de asarak yaşamına son verdi.

 

Hayatını kaybeden genç Melisa, ailesi ile bir arada görülüyor.

aile-003.jpg

 

 

Mesila’nın Ziyatcan ile yakın bir dostluğunun bulunduğu öğrenildi.

kiz-002.jpg

 

 

Ailenin yakınları Ziyatcan’ın bir süredir Melisa’nın evinde kaldığını belirtiliyor.

er-001.jpg

 

Ziyatcan’ın ipe asılı bedeni işte bu güvenlik kulesinde bulundu.

mur-001.jpg

 

MELİSA FIÇICI’NIN YAKIN ARKADAŞINDAN ŞOK İFADELER

Önceki gün Kandıra Cebeci sahilinde kaldığı çadırda ölü olarak bulunan Melisa Fıçıcı ve cankurtaran kulesinde kendini asan Ziyatcan Yağcı ile ilgili Fıçıcı’nın yakın arkadaşı konuştu. Melisa Fıçıcı’nın ortaokuldan bu yana yakın arkadaşı olduğunu belirten ve isminin açıklanmasını istemeyen şahıs açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ZİYATCAN MELİS’TE KALIYORDU”

“Melisa ile ortaokuldan beri arkadaşız. Ziyatcan’ı da 3-4 aydır tanıyorum. İkili birlikte büyüdü. Onlar için kardeş gibilerdi diyebilirim. Ziyatcan zaten yaklaşık bir senedir Melisa’nın evinde yaşıyordu. Melisa oyuncu ve manken olmak istediği için liseyi iki sene önce bıraktı. Sonrasında oyunculuk dersleri aldı. Onlarla en son 20 Haziran’da Cebeci sahilinde görüştük. Denize girdik, gezdik. İyi arkadaşlardı, bağları çok kuvvetliydi. Hemen her ortamda kardeş olduklarını söylerdiler. Bahsedildiği gibi iki sevgili değillerdi.”

 

“OĞUZHAN, MELİS’İN 4 YILDIR SEVGİLİSİYDİ”

“Melisa’nın Instagram hesabında da kendisiyle ilgili paylaşımlarının bulunduğu Oğuzhan Burak Tunay’la dört senedir birlikteydi. Hatta nişanlanmayı düşünüyorlardı. Oğuzhan, İstanbul Sultanbeyli’de yaşıyordu. Kocaeli ile Melisa dışında bir bağı yoktu. Şimdiye kadar 2-3 kez gelmiştir. Melisa da 5-6 kere gitmiştir. Yani çok sık görüşmüyorlardı. Zaten sürekli kavga ederlerdi. Bir ayrılıp bir barışıyorlardı.”

 

“OĞUZHAN’IN YANINA GİDECEĞİM” DİYORDU

“Oğuzhan 5-6 ay kadar önce gece saat iki sularında sokakta bıçaklanarak öldürüldü. Neden öldürüldüğünü bilmiyorum. Ancak Melisa, Oğuzhan’dan sonra ciddi depresyona girdi. İçine kapandı ve psikolojisi çok bozuldu. İntihar etmek istiyordu. Bana her konuştuğumuzda Oğuzhan’ı kastederek, “Ben onun yanına gideceğim” diyordu. Bu yüzden onunla çok kavga ettim. Onu hep vazgeçirmeye çalıştım. Hepimizin bir gün öleceğini söyledim. Bundan iki ay kadar önce Melisa’nın durumu biraz düzelmişti. Daha iyiye gidiyordu, ancak en son 20 Haziran’da yanlarına gittiğimde Melisa, Oğuzhan’ın yanına gideceğini söyledi.”

 

“ZİYATCAN, MELİS’İ ÖLDÜRMÜŞ OLABİLİR”

“Ziyatcan ise ölümü düşünen biri değildi. Çok efendi ve iyi bir çocuktu. Böyle bir şeyi nasıl yaptı bilemiyorum. Hala inanmakta güçlük çekiyorum. O intihar edecek bir çocuk değildi. Melisa’yı Ziyatcan öldürmüş olabilir diye düşündüğümde, hayır yapmaz diyemiyorum. Çünkü Melisa ölmek istiyordu, intihar etmekten bahsediyordu sürekli. Ziyatcan da Melisa’nın her istediği yapardı. Bir dediğini iki etmezdi. Yüzde 50 ihtimalle bunu da yapmış olabileceğini düşünüyorum.”

 

“MELİSA, GÜNDÜZ ÇADIRA GİRMEZDİ”

“Basında yer alan Cebeci sahilindeki esnafın açıklamasında da olduğu gibi Melisa gündüz çadıra pek girmezdi. Çadırı yalnızca uyumak ve üzerlerini değiştirmek için kullanıyorlardı. Onun dışında gündüz denize girer, çevredeki kafelerde oturur veya gezerlerdi. Zaten çadırda da Melisa’nın annesinin dördüncü eşinin çocuğu olan E.E. de sık sık onların yanına gelir kalırdı. E.E ile Melisa üvey kardeşlerdi, ancak çok iyi anlaşırlardı.”

 

“MELİSA ÇOK RAHAT BÜYÜDÜ”

“Melisa tek çocuktu. Ancak Ayfer ablanın dördüncü eşinin oğlu ve Ziyatcan’la aynı evde kardeş gibi yaşıyorlardı. Ayfer abla, Ziyatcan’ı kendi oğlu gibi severdi. Melisa’nın aile yapısı çok karışıktı. Annesi babası ayrıydı. Zaten Ayfer abla 3-4 kez evlendi. Melisa çok rahat büyüdü. Her istediğini yapardı. Annesi de Melisa’ya çok düşkündü. Ziyatcan’ın aile yapısını pek bilmiyorum, ama biraz karışıktı. Yaklaşık bir senedir de Melisa’lar da kalıyordu. Annesi Ziyat’ı her gün arardı. Ancak Ziyat annesiyle pek konuşmak istemez, terslerdi. Babası da İzmit’te servisçilik yapıyor diye biliyorum. Ziyat, İzmit’te oturuyordu. Melisa’nın ailesi 2-3 ay önce Yenidoğan bölgesine taşındılar.”

 

“UYUŞTURUCU KULLANMIYORLARDI”

“Melisa ve Ziyatcan kesinlikle uyuşturucu kullanmıyorlardı. Melisa böyle şeylere çok karşıydı. Sigaradan da uyuşturucudan da nefret ederdi. Astımı vardı. Hatta bu yüzden Ziyatcan’a sigarayı bıraktırmıştı. Binde bir de alkol aldıklarını biliyorum, ama o da az olurdu. Zaten birlikte alırlardı.”

 

Melisa ve Ziyatcan’ın, Oğuzhan Tunay’ın ölümünün ardından intihar etmiş olabileceği belirtiliyor.

og.jpg

 

“MELİSA’NIN ASTIMI VARDI”

kadin-004.jpgGenç kızın sınıf arkadaşının annesi olan Müesser Şapoğlu, 17 yaşındaki Melisa’nın astım krizi olduğunu belirterek, “İzmit Namık Kemal Lisesi’nden kızımın sınıf arkadaşıydı. Kızın astım krizi var. Sinirlendiği zaman düşüp bayılıyor, ayıldıktan sonra hiçbir şey hatırlamıyor. Çok aşırı derecede sinirlenmemem gerekiyor düşüp bayılmam için demişti. Bir aydır buralarda kalıyordu. Taşkınlıkları yok kendi hallerinde çocuklardı” dedi.

 

“NEŞELİ ÇOCUKLARDI”

Gençlerin neşeli yapılarının olduğunu dile getiren Şapoğlu, “Hayat dolu insanlardı, kesinlikle üzüntüleri yoktu. Ama dün kız burada yokmuş, bir arkadaşı ölmüş, onun için kabrine gitmiş. Sosyal hesabında da zaten kabrine gelmemize az kaldı diye yazmış. Kızım olayı duymuş beni aradı kesinlikle sevgilisi değildi diyor. Sahilde çadırda yaşıyorlardı, bir kız daha vardı yanlarında. 3 arkadaş kalıyorlardı. O kızı geçen hafta gördüm. İntihar etmiş olamazlar, bence bir tartışma çıktı ve kız düştü başını çarpmış ve çocuk da korkmuş olabilir” ifadelerini kullandı.

 

ÇADIRDA KALIYORLARDI

Gençlerin yaklaşık üç haftadır çadırda yaşadığını anlatan Deniz Öz isimli vatandaş ise, “Arkadaşlar 20 günden beri çadırda yaşıyorlar. Olayı duyduk, genç ileride kendini asmış kız arkadaşı da çadırda ölü bulundu. Sabah jandarma geldi baktı çadırı toparladılar götürdüler. Gençleri sadece görmüşlüğümüz var. Olaya çok üzüldük” diye konuştu.

 

 

“KARDEŞİZ DEMİŞLERDİ”

es-006.jpgCebeci’de yaşayan Murat adlı bir esnaf da ölen Ziyatcan’ın kendisinden borç para istediğini, ancak aralarında samimiyet olmadığı için vermediğini söyledi. Gençlerin hal ve hareketlerinin çok farklı olduğunu dile getiren esnaf Murat, “Sabahında ise böyle bir olayı duyduk. Ama dün ben Melisa nerede dediğimde çadırda dedi, çadıra baktığımda uyuyor muydu ölmüş müydü anlayamadım” dedi.

 

“BİZ DE ÇOK ÜZÜLDÜK”

Saat 16.00 gibi tekrar Melisa’yı sorduğunu ve yine aynı yanıtı aldığını dile getiren bölge esnafı, “Fakat bu kez ben inanamadım, çünkü o sıcakta çadırda kalmak imkansız. Şüphe etsem de öyle bir şey olacağını tahmin etmedim. Bizlere kardeş olduğunu söylediler, sevgiliyiz falan demediler. Bizde onları kardeş biliyorduk. Hatta yardım edelim diye iş imkanı sunduk. Herhangi hiçbir şeyleri yoktu burada gezerlerdi, herkes tanır onları. Kötü alışkanlıkları yoktu. Çok üzüldük ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

 

 

 

 

ZİYATCAN’IN MUHTAR KUZENİ DE KONUŞTU

Gençlerin ölümünün ardından konuşan Ziyatcan Yağcı’nın amcası, Kandıra Akçabeyli Köyü Muhtarı Ali Yağcı, “Ziyatcan çok efendi, mert bir çocuktu. Hayat doluydu. Böyle bir şeyi nasıl yaptı bilmiyorum. Onu Kefken’e geldiklerinde 15 gün önce gördüm. Gayet iyi görünüyordu, hiçbir sorunu yoktu. Denize giriyorlardı. Hatta ben kendisine ‘Denize girdiğinizde dikkat edin’ dedim. Ama şimdi başımıza bu geldi” dedi.

 

“ZİYATCAN YAĞCI, MELİS’DA KALIYORDU”

muh-009.jpgYağcı, “Olayla ilgili biz de bir şey bilmiyoruz. Çok üzgünüz. Gencecik iki insan gitti. Şimdi biz de ne olduğunu anlamak için Adli Tıp raporunu bekliyoruz” dedi. Ziyatcan’ın anne ve babasının ayrı olmadıklarını ve İzmit’te oturduklarını paylaşan Ali Yağcı, Ziyatcan’ın yaklaşık iki yıldır Melisa’larda kaldığını söyleyerek, “Ailesi Melis’i istemese Ziyatcan onlarda nasıl kalabilirdi? Nasıl birlikte tatile gönderirdi? Onların Melisa ile sorunu yoktu” ifadelerini kullandı. Yağcı ayrıca Ziyatcan’ın lise eğitimini yarım bıraktığını da söyledi. Hilal GÜDÜCÜ - Nuri AKÇAHARMAN

09 Temmuz 2015 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR