Vali Topaca’dan 30 Ağustos mesajı

Saygıdeğer Kocaelililer; Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 93...

BÜYÜT

Saygıdeğer Kocaelililer;

Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 93 ncü yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, Zaferimizin büyük kahramanları olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.

Tarih sahnesinde görüldüğü andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş Türk Milletinin, vatanının işgal edildiği bir dönemde bu güçlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zafer ile taçlandırmıştır. Türk Milletinin bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer,  Milletimizin kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

30 Ağustos, Türk Milleti için onur ve gurur günüdür.

30 Ağustos 1922 Zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmanın yanında, yalnızca bizim değil; tüm mazlum milletlerin, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Türk Milleti, 30 Ağustos büyük Zaferi ile insanlığa, insanca yaşamanın ancak özgür, bağımsız ve egemen bir millet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini verirken, bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu da göstermiştir.

Onurla, kıvançla yıldönümünü kutladığımız bu zaferin kazanılmasında en büyük etken Türk Milletinin kendisine olan güveni ve inancıdır.

Türk Milletinin doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret ile şekillenen ruhu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti ile sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu millet, asla zalimlere boyun eğmeyecek, gurur dolu geçmişinde olduğu gibi ilelebet bağımsız ve birada yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.

28 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kartepeli - Sayın valimiz biraz halkın sorunu ile ilgilenseniz bimer aracılığı ile 24-06-2014 tarih 478813 nolu kayıt ile yazı yazdım hala yazılı cevabı valilikten alamadım ben yazmaktan utanıyorum ama nedense iki satır cevabı yazılmıyor ,gereken yapılmıyor bilgilerinize arz ederim.,

Yanıtla . 0Beğen 28 Ağustos 09:22
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR