Bakan Işık: Kimse imam hatiplilere dokunamaz

Tepeköy Mahallesi’nde 2011 yılında temeli atılan Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı dün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fik...

Tepeköy Mahallesi’nde 2011 yılında temeli atılan Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı dün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninde Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şener İnce ile çok sayıda davetli yer aldı.

 

14 MİLYONA MAL OLDU

Toplam inşaat alanı 19 bin 433,12 metrekare olan ve maliyeti 14 milyonu bulan okul 32 derslik, 2 adet laboratuvar, 1 adet kütüphane, sığınak, idari odalar, kantin ve çok amaçlı salondan oluşuyor. Okulun açılışnın gerçekleştirildiği programda Bakan Işık açılış sebebiyle okula Kuran’ı Kerim hediye etti.

 

“KATKI SAĞLAYAN ÇOK İSİM VAR”

Okul açılışı için finans kaynağı olan Şener İnce, “Projenin yapılmasında katkısı geçen o kadar isim var ki. Bakan Işık, gece gündüz demeden bizi aradı, çalışmalara destek verdi. Devletin imkânıyla yetinmeyip bizzat kendi emeğiyle de katkıda bulunan Bakan Işık’a teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

“GÜZEL HİZMETLERİN BAŞLANGICI OLSUN”

İbrahim Karaosmanoğlu da kısa bir konuşma yaparak, projenin hayırlı olmasını diledi. Karaosmanoğlu, “Bu projenin daha güzel hizmetlerin başlangıcı olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Adından söz alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise “Niyet güzel olursa yapılan da güzel olur” dedi.

 

AKİF ERSOY’U ANDI

Son olarak söz alan Bakan Fikri Işık, “Merhum Mehmet Akif Ersoy’u okulun adı dolayısıyla özellikle yad ediyorum. 4+4+4 hayata geçtikten sonra MEB, imam hatip yapılmasında bütçeden katkı sağladı ve bu okul hizmete girmiş oldu. İmam hatip macerası Türkiye’nin bir yerde de tarihidir” şeklinde konuştu.

 

“İMAM HATİP’İN ÖNÜNDE ENGEL KALMADI”

Bakan Işık, “İmam Hatip liseleri 28 Şubat sürecine kadar çok büyük bir başarı hikayesi ortaya koydu. İmam Hatip liselerinde sadece Türkiye’nin önde gelen ilahiyatçıları çıkmadı, akademisyenler mühendisler de çıktı. Ülkelerine aşkla hizmet etmeye devam ettiler. Daha sonra 28 Şubat süreciyle katsayı engeli gibi sorunlar getirildi. Bugün artık İmam Hatip’in önünde hiçbir engel yok” ifadelerini kullandı.

05 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR