Bu sergiyi kaçırmayın

Kocaeli Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevinde de bulunan Seydi Çelik’in kimsenin bilmediği bir yönü var; o bir heykel sanatçısı. Bu konuda...

BÜYÜT

Kocaeli Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevinde de bulunan Seydi Çelik’in kimsenin bilmediği bir yönü var; o bir heykel sanatçısı. Bu konuda konservatuar eğitimi alan ve Amerika’da bu yönde eğitim gören Çelik’in katıldığı birçok karma ve kişisel sergisi de bulunuyor. Şimdilerde İstanbul’a açılmayı ve heykel sanatı konusunda da iddialı olmayı düşünen Çelik’e Nişantaşı’ndaki galerilerden teklif geldi.

 

SANAT KÖYÜ
Ciddi bir galeriyle el sıkışacağını öğrendiğimiz Seydi Çelik’in eserleri sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sanatçının en büyük düşlerinden birisi de İzmit’te yaşayan heykel, resim ve seramik sanatçılarını bir araya getirecek bir Sanat Köyü Projesi’ni hayata geçirmek. İzmit’te sanat konusunda büyük bir boşluk yaşandığını ifade eden Çelik, konservatuar ve belediyenin kurslarından mezun olan pek çok sanatçının bu sanata devam etmek istediğini, ancak maddi sıkıntılardan dolayı kendi atölyelerini açamadıklarını ifade etti.
 

7 KASIM’DA

Belediyeler ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere İzmit’i sanat ve kültür kenti haline getirmek üzere bütün kentin üzerine düşen görevler olduğunu belirten Çelik, heyecanla projeyi açıklayacakları zamanın gelmesini bekliyor. Şimdi Çelik, sizleri ‘Art’a Kalanlar’ isimli heykel sergisine davet ediyor. Heykel sergisi, 7 Kasım Cuma günü saat 18.00’de İstanbul Teşvikiye Vali Konağı Caddesi Poyracık Sokak No: 61/A (Amerikan Hastanesi acil giriş karşısı) adresinde sanatseverlerin karşısına çıkacak. Seydi hocamız, İzmitli bir sanatçı olarak her yerde İzmit’i temsil etmekten gurur duyduğunu belirtmeyi de ihmal etmiyor.


Siz siz olun hukukçu ve heykel sanatçısı Seydi hocamızın bu sergisini kaçırmayın.

03 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR