Talipoğlu: Körfez’den çok etkilendim

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gazeteci ve televizyoncu Tayfun Talipoğlu’nu misafir etti. Başkan Karaosmanoğlu ile birlikt...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gazeteci ve televizyoncu Tayfun Talipoğlu’nu misafir etti. Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Büyükşehir’in uçağıyla Kocaeli’ni havadan dolaşan gazeteci-televizyoncu Talipoğlu, “İzmit Körfezi’ne hayran kaldım, burada yapılan işlerden çok etkilendim” dedi.
 
KOCAELİ’Nİ HAVADAN DOLAŞTI
Uzun yıllardır ‘Bam Teli’ programıyla Türkiye’yi baştanbaşa dolaşan ve gittiği her yerde ‘Bir Yol Hikâyesi’ anlatan usta televizyoncu Tayfun Talipoğlu, Başkan Karaosmanoğlu’na misafir oldu. Başkan Karaosmanoğlu ile Talipoğlu, Büyükşehir’in deniz uçağıyla Kocaeli’ni havadan dolaştı. Kocaeli’nde yapılan kavşaklar, sahil düzenlemeleri, köprüler ve parkları bir de havadan izleme imkânı bulan Talipoğlu, gördüklerinden çok etkilendiğini söyledi.
 
ANLATSALAR İNANMAZDIM
Başkan Karaosmanoğlu, havadan yapılan Kocaeli turunda İzmit Körfezi’nin temizlenmesi için yapılan çalışmaları da anlattı. İzmit Körfezi’ne olan hayranlığını dile getiren Talipoğlu, ‘’İzmit Körfezi’ne hayran kaldım. 10 yıl önce İzmit Körfezi masmavi olacak deseler, plajlar olacak, insanlar denize girecek deseler inanmazdım. Kocaeli’ndeki değişimi, bir kez de havadan görmenin mutluluğunu yaşadım’’ ifadesini kullandı.
 
BAM TELİ İÇİN GELECEK
Ünlü gazeteci ve televizyoncu Talipoğlu, bir başka mutluluğunu da şu sözlerle dile getirdi: “Yurtdışına gittiğimizde böyle güzel denizlere, göllere, böyle güzel yerlere özenirdik. Aramızda konuşurken de İzmit Körfezi için ‘Yabancıların elinde olsa cennet gibi olurdu’ derdik. Şimdi gördüm ki, buraların cennet gibi olması için yabancıların elinde olması gerekmiyormuş. Gerçekten gördüklerimden çok etkilendim” Talipoğlu, çok yakında Bam Teli programının çekimleri ve Kocaeli’ni tanıtan bir projenin çekimleri için yeniden kente geleceğini de ifade etti.

22 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR