"Kapatmadılar ama açılışa doymadılar"

Önergesinde yaşanan sürece değinen Akar; 2 Kasım 2011 tarihinde Trabzon seferleri ile başlayan uçuşların Ankara, Antalya ve Bodrum seferleri ile devam...

Önergesinde yaşanan sürece değinen Akar; 2 Kasım 2011 tarihinde Trabzon seferleri ile başlayan uçuşların Ankara, Antalya ve Bodrum seferleri ile devam ettiği ancak bu uçuşların çok kısa süre de iptal edildiğini belirterek 9 Nisan 2013 tarihinde uçuşların tamamen durdurulduğunu söyledi.

6 YILDA 221 BİN YOLCU

Eylül 2013 tarihinde tekrar başlayan seferlerin Eylül 2014 tarihinde durdurulduğuna dikkat çeken Akar, son olarak Mayıs 2015 de seferlerin tekrar başlatıldığını ancak iktidarın bu açılışları bir şova dönüştürdüğü söyledi.

Cengiz Topel Havaalanına ilişkin birçok soru yönelten Akar’a Bakan Arslan tarafından verilen cevapta Havaalanın hiç kapanmadığı seferlerin iptal edilmesinin ve uçuşların durmasının nedeninin  şirketlerin sorumluluğun da olduğu belirtti.

DİĞER KENTLER SADECE BİR AYDA BU RAKAMLARA ULAŞIYOR

 7 yılda toplam 221 bin yolcunun yararlandığı Cengiz Topel Havaalanı için birçok reklam ve tanıtımın yapıldığı belirten Bakanlık maalesef birçok havalanının yalnızca 1 ayda bu rakamlara ulaştığına ilişkin bir açıklama yapmadı.

Yolcu talebinin arttırılmasına ilişkin Sakarya, Bolu, Düzce, Bilecik gibi illerdeki vatandaşların yararlanmasına yönelik çalışmalara ilişkin Akar’ın sorularına yanıt vermeyen Bakan Arslan Büyükşehir Belediyesi’nin Atalar mevkinden Cengiz Topel Havaalanına kadar 33 km ve 23 duraktan oluşan bir ön projenin Bakanlıkça 3 Mart 2015 tarihinde uygun görüldüğünü söyledi.

BUNUN ADI BECERİKSİZLİK

Konuya ilişkin açıklama yapan Akar her miting de meydan da Havaalanları ile övünen iktidarın havaalanların kapanma noktasına gelmesini ve beceriksizlikleri şirketlere havale ettiğini söyledi. Akar; Adana, Antep, Trabzon gibi kentlerin sadece bir ya da birkaç ayda hizmet verdiği yolcu sayısına Cengiz Topel Havaalanının 7 yılda ulaşmasının tamamen beceriksiz bir iktidar ve yerel yönetim anlayışından kaynaklandığının altını çizerken 2019 seçimleri öncesi AKP’nin Cengiz Topel Havaalanına ilişkin yeni bir açılış şovu yapabileceğini belirtti.

13 Eylül 2017 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

izmitli41 - zaman şov zamanı. cengiz topel şov için çok iyi bir sahne.. buyurun beceriksizler sahne sizin.

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 11:02
04

GAGA - bu iş izmit sevdalısı, vizyon sahibi, tuttuğunu koparan adam gibi adamların işi. bu beceriksizler 7 senedir bu işin altından kalkamayacaklarını gösterdi.

o yüzden pek umudum kalmadı, sadece seçim öncesi gaz alıyorlar. hepsi bu.

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 11:02
03

Yurttaş - Şov için 2 yıldan fazla zaman var,bekleyemeyiz o kadar...Müşteri kaçırtmanın alemi yok,yapacaksanız hemen yapın;başlayın derhal.

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 11:02
02

GAGA - HAFTANIN EN KIYTIRIK 3 GÜNÜ SADECE TRABZONA SEFER YAPARSAN ANCA BU RAKAMA ULAŞIRSIN. BECERİKSİZLERİN HAVAALANINDAN DA BU BEKLENİR. YAZIKLAR OLSUN.KOCAELİYİ DÜŞÜRDÜKLERİ DURUMA BAKIN, YAZIK YA

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 11:02
01

vatandaş - BU YAZININ ALTINA İMZAMI ATARIM. İŞİN ÖZÜ ÇAPSIZ VE BECERİKSİZLER TARAFINDAN YÖNETİLEN ŞEHİR KOCAELİ, SAHİPSİZ ŞEHİR KOCAELİ.. YİNE BİR SEÇİM ÖNCESİ AĞIZLARA SAKIZ OLACAK BİR HAVAALANI, ŞOV YERİ HALİNE GELECEK HAVAALANI CENGİZ TOPEL. NOKTA.

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 11:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR