ODTÜ-KYÖD Kültür Merkezi açıldı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyesi 72 kişi tarafından 1995 yılında kurulan KYÖV’ün kent eğitimine armağan ettiği ve ODTÜ Geliştirme Vakfı eğitim da...

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyesi 72 kişi tarafından 1995 yılında kurulan KYÖV’ün kent eğitimine armağan ettiği ve ODTÜ Geliştirme Vakfı eğitim danışmanlığında eğitimini sürdüren ODTÜ-KYÖD okulunda hizmete açılan çok amaçlı Kültür Merkezi 343 koltuk kapasitesine sahip. Dernek üyesi ve bağış severlerin tanesi en az bin tl olmak üzere sembolik bir şekilde koltuk satın alarak yapımına katkı sunduğu Kültür Merkezi’nin açılışına KYÖV Başkanı Şerif Ünan, ODTÜ GVO Eğitim A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Canan Çilingir, ODTÜ-KYÖD Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Mesut İlter, onursal üyeler vakfın kurucuları, vakıf üyeleri ve öğrenci velileri katıldı. Ayrıca açılış töreninde ODTÜ-KYÖD öğrencilerinin gerçekleştirdiği gösteri büyük beğeni topladı.

 

KARAOSMANOĞLU BİZE DARGIN

Mustafa Küpçü’nün sunuculuğunun üstlendiği açılış töreninde ilk olarak konuşan KYÖV Başkanı Şerif Ünan, “Amacımız İzmit’imize örnek bir okul kazandırıp İstanbul’a gidişleri durdurmaktı. Muradımıza erdik. İzmit’in yetiştirdiği gençler, bugünün ağabeyleri, babaları ve dedeleri olarak örnek bir okul yarattık. Buranın açılmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da büyük emekleri var. Fakat kendisi bize dargın herhalde etkinliklerimize gelmiyor. Buraya da gelmedi. Biz iyi niyetimizle Kocaeli için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son 5 yıl’da Kocaeli birincisiyiz. Bu yılda TEOG’dan Türkiye çapında başarı bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

ONLARIN AYIBIDIR

Törende konuşan bir diğer isim İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, “Gönül rahatlıyla çocuklarınızı, torunlarınızı bu okula kaydettirebilirsiniz. Yapılan çalışmalar bunu göstermektedir” dedi. Konuşmalarına devam eden Çuhadar kent yöneticilerini hedef göstererek, “Keşke daha fazla bürokrat ve devlette çalışan kişiler benim gibi burada bu mutluluğu yaşasaydı. Bu sizin değil onların ayıbıdır” şeklinde konuştu.

 

BİZLER YAPI TAŞIYIZ

Açılış töreninde konuşan ODTÜ GVO Eğitim A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Canan Çilingir, “Bir ODTÜ’lü olarak bu okulu yakından izliyorum. Ben bugün gerçekten çok duygulandım. 17 yıl önce ile bugünü karşılaştırdığımız zaman çok büyük gelişmeler olduğunu görüyorum.” Dedi. Son olarak konuşan Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Mesut İlter ise, “Bu salonda bizler sadece bir yapı taşıyız. Herkes işin bir ucundan tutarak bugünlere gelinmesine vesile olmuştur” diye konuştu.

 

ŞEREF KOLTUĞUNA 30 BİN TL

Geçtiğimiz sene salonda bulunan 343 koltuktan 342’si üyeler ve bağış severler tarafından tanesi bin tl olmak üzere sembolik olarak satın alınmıştı. 342 koltuktan geriye kalan en ön ve orta sırada bulunan koltuk bugün için ayrılmıştı.  Şeref Koltuğu ismi verilen o koltuk açılış törenin sonunda ihale usulü satışla sahibini buldu. Koltuğu tam 30 bin lira vererek satın alan kişi derneğin üyesi ve sanayici iş adamı Sedat Açıldı oldu.

 

ŞEREF KOLTUĞUNA ZÜBEYDE HANIM İSMİ

Geçtiğimiz sene sembolik olarak satılan ve sembolik olarak isimlendirilen tanesi bin TL olan 342 koltuktan yaklaşık 60 tanesini alan Sedat Açıldı, “Bu şeref koltuğunun ismini geçtiğimiz gün geride bıraktığımız anneler gününü de anarak, bizim büyüğümüz bizim liderimiz olan Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin adı olan Zübeyde Hanım ismini vermek istiyorum” dedi. Açıldı’nın konuşmasının ardından tüm salon Açıldı’yı ayakta alkışladı.Ahmet HAZER

11 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR