Dertler CHP iktidarında sona erecek

CHP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından başlatın köy ziyaretlerinin önceki akşam ki durağı Balören, Zeytinburnu ve Bayraktar köyleri oldu. Milletvekiller...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından başlatın köy ziyaretlerinin önceki akşam ki durağı Balören, Zeytinburnu ve Bayraktar köyleri oldu. Milletvekillerinin de katıldığı ziyaret sırasında köylülerin dertlerini dinleyen İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım “Sıkıntılar CHP iktidarında sona erecek” dedi

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte başarı çıtasını yüksek tutmak hedefleyen CHP İzmit İlçe başkanlığı tarafından başlatılan köy ziyaretlerinin durağı Balören, Zeytinburnu ve Bayraktar köyleri oldu. İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım tarafından başlatılan ve önceki akşam bu köylere yapılan ziyarette CHP Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda ilçe yöneticileri katıldı. Ziyaret sırasında vatandaşların sorunları tek tek dinlendi ve milletvekilleri tarafından not alındı.

“BU ZİYARETİ GEÇ KABUL EDİYORUZ”
CHP’lileri sıcak karşılayan ve büyük ilgi gösteren Balören Köyü sakinleri, bu ziyareti geç kabul ettiklerini belirterek zaman zaman yakındıklarını da oldu. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerin en büyük sıkıntıları ise ürettiklerinin hakkettiği fiyata satamadıklarını söylediler. Özellikle fındık fiyatlarının düşmesinden yakınan köylüler, milletvekillerinden bu sorunu TBMM’de dile getirmelerini istedi. Kendilerini CHP’ye yakın gördüklerini ve AKP’den beklediklerini alamadıklarını belirten köylüler, CHP’lilere her zaman kapılarının açık olduğunu söylediler.

“SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ”
Balören köyünde köylüleri tek tek dinleyen ve onlardan sonra söz alan CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, bir yıla aşkındır göreve geldiğini ve bu süre içerinde ailesine bile zaman ayıramayıp sürekli dışarıda çalıştığını ifade etti. Köylülerin bu uyarılarını göz önünde bulunduracağını belirten Kaplan, yaşanan sıkıntıların çözümü içinde uğraşacağını dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAKINDILAR
Arif Taşçı isimli vatandaş 55 yaşında, solcu olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin köylerini gereğinden fazla ihmal ettiğini belirterek yerel seçimlerde kendi köyünde CHP’nin oy oranını yüzde 40’a çıkartacağını iddia etti. Büyükşehir Belediyesi’nden de yakınan Taşçı, “Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de başarı sıralamasında 1. diyorlar yalandır. Bu belediye olsa olsa borç sıralamasında ancak birinci olur” dedi.

HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETİLECEK
Daha sonra söz alan ve bu projenin mimarı olan İzmit İlçe başkanı Selman Yıldırım, ise dert yanan köylülere hak verdiğini belirterek var olan bütün sorunları hep birlikte çözüm üreteceklerini dile getirdi. Bundan sonra CHP’liler olarak ayda bir defa da olsa köylüleri dinlemeye geleceklerini belirten Yıldırım, köylünün isteklerinin başlarının üstünde yeri olduğunu vurguladı. Köylüleri her konuda destekleyeceklerini belirten Yıldırım, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için ise CHP’nin bu kentte iktidar olması gerektiğini vurguladı.

BAYRAKTAR’DA TARIM PROGRAMI OLACAK
Özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerin sorunlarını yerinde tespit etmek için ilçe örgütü olarak organize ettikleri tarım programının 7 Haziran’da Bayraktar Köyü’nde yapacaklarını belirten Yıldırım, köylülerden bu programa katılmalarını istedi. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın da katılacağını belirten Yıldırım, köylülere bu programda var olan bütün sorunlarını dile getirmelerini istedi.

23 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR