“Kandıra sahilleri Kerbela Çölü, sahillerde 15 gündür su yok”

İddianın sahibi Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aras. 15 gündür Kandıra’da suların kesik olduğunu belirten Aras, İSU’nun çaresiz ve aciz...

BÜYÜT

İddianın sahibi Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aras. 15 gündür Kandıra’da suların kesik olduğunu belirten Aras, İSU’nun çaresiz ve aciz kaldığını iddia ediyor.

İlimizin özellikle yaz aylarında önemi büyük ölçüde artan, en önemli turistik bölgelerinden biri sayılan ilçesi Kandıra’da son günlerde büyük sorunlar yaşanıyor. Suların 15 gündür kesik olduğu Kandıra’nın özellikle sahil bölgeleri büyük sıkıntı yaşıyor. Konuyu günü birlikçi tatilciler pek fazla hissetmese de, yazlıkları bölgede bulunan vatandaşlar her geçen gün daha fazla mağdur oluyor. Söz konusu yazlık sahiplerinden biri de Saadet Partisi (SP) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aras. Aras yaşadığı sıkıntıları gazetemize anlattı.

“40 KİLOMETREYE SU GETİREMEDİLER”
15 gündür susuz bir yaşam sürdüklerini anlatan Aras şöyle konuştu “Aciz ve çaresiz kalan İSU bölgeye tankerlerle su dağıtıyor.10 binlerce vatandaş duş alacak, yüzünü yıkayacak su bulamıyor. Her an bir hastalık baş gösterebilir. 120 günde Rumelihisarı’nı inşa eden, karadan gemileri yürüten ejdadın torunları 8 yılda, 50 bin nüfuslu Kandıra’nın su sorununu çözemedi. Yerel yöneticiler Tarkan ve Sibel Can konserlerine verdikleri önemi bu konuya vermiş olsalardı, 40 kilometre mesafedeki Kandıra’nın su sorununu çözerlerdi.

“RAKAMLA İŞLER YÜRÜMÜYOR”
Kandıra’ya Yuvacık Barajı ile Sapanca Gölü’nden bir isale hattını bağlamak çok mu zor? İktidar satın aldıkları medya ve televizyon kuruluşları ile halkı yönlendirerek yüzde 50 oy alması ile övünebilir. Ancak sayılar ve rakamlar sorunların çözümü için yeterli değil. Onlar bir gün mazlum halkın ahının bedelini çok ağır ödeyecekler.” Kandıra bölgesinde su sorunu yaklaşık 15 gündür devam ediyor. Hatlarda bir arıza meydana geldiğini belirten İSU yetkilileri, sorunun kısa sürede çözüleceğini söylüyor.

29 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR