“Seçmene baskı yapmasınlar parlamentoyu altüst ederim”

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Hurşit Güneş önceki gün Kandıra Ziraat Odası’nı ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında, “Seçmene baskı yapmasınlar, pa...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Hurşit Güneş önceki gün Kandıra Ziraat Odası’nı ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında, “Seçmene baskı yapmasınlar, parlamentoyu altüst ederim” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Hurşit Güneş önceki gün memleketi Kandıra’da bir dizi ziyarette bulundu. Çeşitli dernekleri ve esnafı ziyaret eden Güneş, Kandıra Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Oda başkanı Kemalettin Er ve yönetim kurulu üyeleri ile kısa süre sohbet etme imkanı bulan Hurşit Güneş, Kandıra’nın sorunlarından ve CHP’nin yaptığı çalışmalardan bahsetti. Hurşit Güneş şöyle konuştu “Referandumda yaptıklarını şimdi de seçimlerde yapmaya çalışıyorlar. Köylere mıcırları yığmışlar. Öylece duruyor. Soruyorsun bunları neden yaymıyorlar diye. Seçimi bekliyorlarmış. Bu durumdan oldukça rahatsızım. Rahatsızlığım oldukça maliyetli olur.

SİYASETİ OYLA YAPMAK YANLIŞ OLUR
Bana oy ver sana öyle hizmet edeyim mantığı olmaz. Bu durum böyle devam ederse sadece Büyükşehir Belediyesi’ni değil, Ankara’yı da ayağa kaldırırım. CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak parlamentoyu altüst ederim. Siyaseti oyla yapmak yanlış olur. Biz iktidar olduğumuzda bize oy vermeyenlere de hizmet edeceğiz. Kandıra gezdiğim köylerdeki gibi dışlanmış köyler tecrit edilmiş mahalleler olmayacak. Bizim için yandaş yok, vatandaş var. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kesin talimatı var. Tek amacımız milletvekili sayımızı artırmak değil. Yerel iktidarları da kazanmak istiyoruz. Sürekli hayaldi gerçek oldu diyorlar. Mazot 1 liraydı 4 lira oldu. Gerçekti hayal oldu.

HAYAL OLDU
10 yıl önce fındık para ediyordu, şimdi hayal oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ben Hurşit Güneş’ten daha fazla Kandıralıyım demiş. Bunları söyleyerek komedi filmi çeviriyorlar. Biz komedi filmi çevirmiyoruz, siyaset yapıyoruz. Ben Kandıra’nın keten ekiminden masmavi olduğunu bilirim. Şimdi hayal oldu. Ben Kandıra’da dövene bindim köylerinde geçti çocukluğum o nasıl benden daha iyi Kandıralıymış merak ediyorum. Kandıralıya artık baskı yapmasınlar. Biz Büyükşehir belediyelerinde iktidar olduğumuz yerlerde onların seçmenlerine baskı yapıyor muyuz? İzmir’de kimse baskı görüyor mu? Ayıp şey.

PROJELER ÜRET
Bir şeyler yapacaksan projeler üret. İstanbul’a kanal açmakla, vatandaşa baskı yapmakla bir yere varılmaz. Bize hayal satmayın. Kandıra’nın suyunu da yolunu da CHP getirmiştir. Bundan sonra Kandıra kalkınacaksa yine CHP ile kalkınacaklardır. Çalışmalarımız oldukça iyi ilerliyor. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı bile gelip Kandıra’da çalışma yapıyorsa esnafı dolaşıyorsa bilin ki bir şeyler onlar için yolunda gitmiyor. Birileri koltuk sevdasına düşmüş çabalıyor. Çünkü biliyor ki yerel seçimlerde CHP Kocaeli’nde de Kandıra’da da başarı sağlayacak. Şimdiki çalışmalarımızın başarısı daim olacak.” Hurşit Güneş daha sonra amcasının oğlu Numan Güneş’in cenazesine katılarak taziyeleri kabul etti. Güneş’in cenazesine başta eski sağlık bakanı Kazım Dinç olmak üzere çok sayıda siyasi isim katıldı.

19 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR