Koskoca vilayet sarayı yaptık, yine yetmedi!

Yeni binaya taşınan il dernekler ve nüfus müdürlükleri, Vali Güzeloğlu’nun talimatı ile binadan çıkarıldı.   Perşembe Pazarı arkasında 2012 yılında...

Yeni binaya taşınan il dernekler ve nüfus müdürlükleri, Vali Güzeloğlu’nun talimatı ile binadan çıkarıldı.

 

Perşembe Pazarı arkasında 2012 yılında yapımına başlanan yeni valilik kompleksi şimdiden kuruma dar gelmeye başladı. İzmit’te D-100 Karayolu’nun kenarında bulunan mevcut vilayet binasının yetersiz kalması nedeniyle şu anda Hatay Valisi olan Ercan Topaca döneminde projelendirilen yeni bina, yine D-100 Karayolu’ndan görünecek bir noktada eski Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün bulunduğu alanda inşa edildi.

 

KOMPLEKS ÜÇ BÖLÜM

Ancak yapılan dev kompleks, dağınık olan Kocaeli Valiliği’ndeki tüm il müdürlüklerini bünyesine toplamaya yetmedi. Henüz açılmadan içine sığılamayan binanın 5 yıl sonraki akıbeti ise merak konusu. Toplam 38 bin 194 metrekarelik alan üzerine inşa ettirilen kompleks, Valilik Hizmet Binası, İl Müdürlükleri Hizmet Binası ve Kapalı Otopark olarak 3 bölüm halinde inşa edildi.

 

İKİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖNDERDİ

2 hafta önce Dernekler İl Müdürlüğü ve İl Nüfus Müdürlüğü, arşivleri ile çalışma ofisini taşımaya başladı. Ancak vali, vali yardımcıları, il dernek ve nüfus müdürleri ile şube müdürleri bir araya gelerek bir toplantı yaptı. Toplantıda adeta rest çeken Vali Hasan Basri Güzeloğlu, iki müdürlüğün binadan çıkması talimatını vererek, “Siz İçişleri Bakanlığı’na bağlısınız, kendinize kiralık yer bulun” dedi. Bunun üzerine bu iki müdürlüğün eski valilik binasına geri döndüğü öğrenildi.

 

DEV VALİLİK KOMPLEKSİ

Toplam 7 parselin birleştirilmesi ile 38 bin 194 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. İnşaatın oturum alanı 19 bin 500 metrekare. Toplam inşaat alanı ise 46 bin 660 metrekare. Yapılacak binanın 20 bin 703 metrekaresi valilik ve valiliğe bağlı müdürlüklerin kullanacağı bölümlerden oluşuyor. Her biri üç katlı, valiliğin olduğu bölüm ise dört katlı 9 bloktan oluşan kompleksin alt katı ise kapalı otopark olarak hizmet verecek. Bina içerisinde 420 metrekarelik bir de kafeterya bulunacak. 31 Ekim 2011 tarihinde ihale edilen, ancak inşaatı geç başlayan dev valilik kompleksinin geçtiğimiz yıl mayıs ayında teslim edilmesi planlanıyordu. İnşaatın toplam ihale bedeli ise 48 milyon 325 bin TL olarak açıklanmıştı. Bina içinde 2 toplantı salonu ile yemekhane de bulunuyor.

28 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR