Meşe: İhalelerde kendi paranızla iş alıyormuş gibi düşünün

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Kamu İhale Mevzuatı Eğitim Semineri düzenl...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Kamu İhale Mevzuatı Eğitim Semineri düzenlendi. 3 gün süren eğitim, Sayıştay Uzman Denetçisi Mustafa Meşe tarafından Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına verildi. Eğitim kapsamında 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, gecikme cezaları, mal ve hizmet alımları, pazarlık usulleri, açık ihale usulü, sözleşme sonrası işlemler ve güncel değişiklikler konuları anlatıldı.

 

KENDİ PARANIZ

4737 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 2003 yılında çıktığından buyana birçok kez değişikliğe uğradığını belirten Sayıştay Uzman Denetçisi Mustafa Meşe, “Kamu İhale Kanunu’nu anlamak için öncelikle 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nu anlamak gerekir. 5018 sayılı kanunun felsefesi de kendi paranla kendine bir şey alıyormuş gibi düşünmektir” dedi.


EĞİTİM 3 GÜN SÜRDÜ

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda çarşamba günü başlayan eğitim, cuma gününe kadar sürdü. Mevzuatla ilgili bilgiler aktaran Sayıştay Uzman Denetçisi Meşe, katılımcıların sorularını da cevaplandırarak Kamu İhale Kanunu’yla ilgili doyurucu bir eğitim gerçekleştirdi. 1992 yılında Sayıştay Denetçisi olarak meslek hayatına başlayan Mustafa Meşe, Sayıştay Uzman Denetçisi olarak görevini sürdürüyor. Kamu İhale Mevzuatı’yla ilgili birçok kamu kurumunda eğitim veren Meşe, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik 3 gün süren eğitim programıyla bilgi ve tecrübelerinden faydalandırdı.

06 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR