Aygün: 16 Ocak adına yakışır bir şekilde kutlanmalıdır

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen gelen kurulla Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilen Çet...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen gelen kurulla Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilen Çetin Gürol ve yönetimini Basın Müzesi’nde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini sundu. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Aygün, bu önemli görevi nedeniyle Çetin Gürol’u tebrik etti.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

Gürol’un kentteki en deneyimli gazetecilerden birisi olduğunu ifade eden Aygün, “Çetin Gürol arkadaşımız, gazetecilik mesleğini ahlaki ve ilkeleriyle yapan, özellikle genç meslektaşlarına örnek olması gereken bir isimdir. Onunla beraber Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin çok daha iyi bir yere geleceğinden hiç şüphem yok. Kendisine bu zorlu görevde başarılar diliyorum” dedi.

 

16 OCAK’IN ÖNEMİ

Çetin Gürol ise, öncelikli olarak 16 Ocak Basın Onur Günü kapsamında çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bu özel günün, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocaeli’ye gelerek hayatındaki ilk basın toplantısını yaptığı bu anlamlı günün, şanına yakışır bir şekilde kutlanmasını istiyoruz. Bu nedenle bu günde sizleri de aramızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KATKI VERECEĞİM

Zeki Aygün ise, bu önemli güne katılacağını ve günün anlam ve önemine uygun geçmesi için elinden geleni yapacağını ifade ederek, “Siz gazeteciler kökleri Amerika’da olan özel günleri dahi kutluyorsunuz. Bu günü çok daha görkemli bir şekilde kutlamalısınız. Bu güne katılmakla kalmayıp, katkım noktasında elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öte yandan Aygün, Öğretmenler Günü vesilesiyle de bir açıklama yaparak, “Türkiye son 12 yılda ekonomik anlamda önemli adımlar attı. Fakat bunları yeterli bulmuyoruz. Öğretmenlerin refahını yükseltsek de, bu hedeflenen nokta değil. Daha çok çalışarak, öğretmenlerimizin ekonomiyi değil, sadece ve sadece iyi nesiller yetiştirmeyi düşündüğü bir Türkiye yaratmak istiyoruz” dedi.

 

MİLLİ GELİR

Konuşmasında, Türkiye’deki istikrara da vurgu yapan Aygün, “Düne göre çok daha iyi bir noktadayız. Ama şöyle önemli bir nokta var: Ülkeler için kişi başına düşen milli gelirin 11 bin dolarlara ulaşılan dönem, birer eşiktir. Birileri Türkiye’de iç karışıklık çıkarmak ister. Bunlara karşı teyakkuzda olmak gerek. Türkiye’de karışıklık çıkarmak isteyenlere izin verememeliyiz” şeklinde konuştu.

 

KARTEPE KONGRESİ

Ziyarette yer alan basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Aygün, bir basın mensubunun Kartepe’deki kongreyi sorması üzerine, “AK Parti, yaptığı kongrelerle de diğer siyasi partilere örnek olmuştur. Birçok siyasi partinin kongrelerinde sandalyeler havada uçuşurken, AK Parti kongrelerinde birlik ve beraberlik hakim kılınmıştır” ifadelerini kullandı.

 

İSTİŞARE MEKANİZMASI

Bu birlik ve beraberliğin en önemli nedeninin uzlaşı olduğunu kaydeden Aygün, “Çünkü he ilçede bir çok ekip, bir çok grup var. Bunlarla istişare yaptığımızda, her grup yönetimlerde, başkanlık düzeyinde temsil ediliyor. Böylelikle de dışarıda kalan olmuyor. Demokrasi tam olarak sağlanış oluyor. Fakat zaman zaman bunu içine sindiremeyenler oluyor” dedi. 

 

YANLIŞ HAREKETLER

Bu durumun sadece Kartepe’de yaşandığını söyleyen Aygün, “Orada bir hanımefendi, birilerinin gazıyla, birilerinin goygoyuyla, partiye dahi üye olmamasına rağmen çıktı ve aday olacağını söyledi. Yönetime yazdığı isimler dahi çevresinde yok. Sonuç olarak da bir kişinin bireysel davranışı nedeniyle böyle bir sıkıntı oldu. Bu bir istisnadır ve bu tip yanlış hareketler içerisine artık kimse girmeyecektir” dedi.

24 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR