İl genel meclisi jeotermal kiralayacak

İl Genel Meclisi, Gölcük İlçesi Yazlık Ilıca mevkiindeki jeotermal kaynak suyunun kiralanmasına karar verildiValilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda mecl...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi, Gölcük İlçesi Yazlık Ilıca mevkiindeki jeotermal kaynak suyunun kiralanmasına karar verildi

Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda meclis başkanı Fehmi Kılıç başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi’nin dün yapılan Kasım ayı toplantısında, Gölcük İlçesi Yazlık Ilıca mevkiindeki Jeotermal Kaynak suyun 10 yıldan az olmamak üzere uygun görülecek müddetle kiraya verilmesi teklifi ile termal suyun kiralama bedelinin belirlenmesi ile ilgili 2 madde görüşüldü. Toplantıda yapılan oylama ile termal suyun 15 yıllığına kiralanmasına karar verildi.
 
‘ELİN OĞLU GELDİ YAPTI DEMEYELİM’
 
İl Genel Meclisi grup sözcüsü Celal Özkaraaslan, “Şuanda Gölcük Belediyesi 3 litre bölü saniye, Kocaeli Yeniköy Termal A.Ş.’de 3 litre bölü saniye termal suyu istedi ve toplamda 6 litre bölü saniye termal su istendi. Yani bizim şuanda 24 litre bölü saniye daha verebileceğimiz termal suyumuz var. Kültür ve Turizm bakanlığımızda 2 otel bölgede ihale çıkacak. Birisi 300 diğeri de 200 yataklı. Bu nedenle Kocaelili işadamlarımız, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası’da bu otellerin yapımında ihaleye girebilirler. Sonra kimse elin oğlu geldi yaptı demeyelim” dedi.
 
15 YILLIĞINA KARAR VERİLDİ
Yapılan oylama ile termal suyun 15 yıllığına kiralanmasına karar verildi. Gündemin ikinci maddesinde ise ücret tarifesi ile ilgili olarak komisyonun suyun tonunun 2 TL’den özel istekliye, Gölcük Belediyesine ise 1 TL’den verilmesi maddesine geçildi ve oy çokluğuyla kabul edildi.

03 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR