Türk Polis teşkilatı 169. kuruluşunu kutladı

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 169. yıl dönümü dolayısıyla Kocaeli Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel,...


Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 169. yıl dönümü dolayısıyla Kocaeli Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, ilçe ve şube müdürleri, amirler ve çok sayıda emniyet teşkilatı mensubunun yanı sıra emekli polis memurları da katıldı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından İl Emniyet Müdürü Yarımel, Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü adına konuşma gerçekleştirdi. Yarımel konuşmasında, “Toplumun desteğini almış, eğitimli ve donanımlı bir teşkilat haline gelmenin başarıyı arttırdığına inanıyoruz” dedi.
Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunun yaşandığı bir günde birlikte olmanın gururunu yaşadığını dile getiren İl emniyet Müdürü Levent Yarımel, “Mazisi şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu, ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatı olan Polis Teşkilatımız demokrasinin temel değer ve ilkelerine, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına, hak ve özgürlüklere saygılı ve görevini en iyi şekilde yapma kararlılığını göstermektedir. Toplumun desteğini almış, eğitimli ve donanımlı bir teşkilat haline gelmenin başarıyı arttırdığına inanıyoruz. Fedakar meslektaşlarım, gücünüzü ve kuvvetinizi Cumhuriyet dağılımlarından alacağınıza, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü esas kabul ederek, dün olduğu gibi bugün de bu yüce değerler uğruna canınızı dahil vereceğinize yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Valilik önünde bekleyen 100 araçlık polis konvoyu şehir turu atarak Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıldönümü coşkusunu vatandaşlarla paylaştılar.

10 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR