2014 yılı vergi rekortmenleri açıklandı

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin vergi rekortmenlerini açıkladı. Yapılan değerlendirmelerin ardından kurumlar ve gelirler düzey...

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin vergi rekortmenlerini açıkladı. Yapılan değerlendirmelerin ardından kurumlar ve gelirler düzeyinde en çok vergi veren kişi ve kurumlar açıklandı. Kurumlar vergisinde 2014 yılının şampiyonu Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası AŞ oldu. Bankanın 1 milyar 589 milyon 048 bin 906 TL vergi ödediği bildirildi. Gelir vergisinde zirve ise 37 milyon 582 bin 415,87 lira vergi tahakkuk ettirilen Şarık Tara’nın oldu.

 

2014 VERGİLENDİRME DÖNEMİ  KURUMLAR  VERGİSİ TÜRKİYE GENELİ İLK 100 SIRALAMASI İÇİN TIKLAYIN

 

2014 VERGİLENDİRME DÖNEMİ GELİR VERGİSİ TÜRKİYE GENELİ İLK 100 SIRALAMASI İÇİN TIKLAYIN

 

KOCAELİ’DE NUH ÇİMENTO

Öte yandan açıklanan verilere göre kurumlar vergisinde Kocaeli’de en çok vergi ödeyen kurum da Nuh Çimento Sanayi AŞ oldu. Şirketin ödediği toplam miktar ise 47 milyon 970 bin 737,92 TL olarak gerçekleşti. Nuh Çimento, bu bedel ile Türkiye’nin en çok vergi ödeyen 53. Firması oldu.

 

24 BASAMAK YÜKSELDİ

Bu arada vergide Kocaeli birincisi olan Nuh Çimento Sanayi AŞ firması, geçtiğimiz yıl da toplam olarak 31 milyon 375 bin 04 TL vergi ile yine Kocaeli birincisi olmuş ve Türkiye genelinde ise 77’inci sırada yer almıştı. Bu yıl ise firma ilk 100 arasında bulunan tek Kocaeli firması olarak dikkat çekti. Nuh Çimento, 2014 yılında ilk 100 içinde 53. sırada yer aldı.

 

EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN İŞ ADAMI

Şarık Tara en çok vergi ödeyen iş adamı oldu.

 

EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN KURUM

Ziraat Bankası en fazla kurumlar vergisini ödedi.

 

EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN İŞ ADAMLARI

Listenin İlk sırasında Şarık Tara var. Mustafa Rahmi Koç en çok vergi veren ikinci iş adamı oldu. Semahat Sevim Arsel üçüncü, Mustafa Vehbi Koç dördüncü sırayı aldı.

 

ÜLKER DE LİSTEDE

Murat Ülker en çok vergi ödeyen 22'nci iş adamı oldu.

 

AYDIN DOĞAN

Aydın Doğan 37'nci sırada yer aldı.

 

ACUN ILICALI DA VAR

Televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı en çok vergi ödeyen 44'üncü isim oldu.

 

CEM YILMAZ, ACUN'UN ARKASINDA KALDI

Oyuncu Cem Yılmaz, listede 58'inci sırada yer alarak Acun Ilıcalı'nın arkasında kaldı.

26 Haziran 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR