Yüzmede Özel Doğa ve Anadolu farkı

Haberin fotoğrafları için tıklayın 29 OKULDAN 156 SPORCU YARIŞTI 21 Liseden 156 sporcunun katıldığı ve iki gün süren yarışlarda sporcular, ilk ü...

Haberin fotoğrafları için tıklayın

29 OKULDAN 156 SPORCU YARIŞTI

21 Liseden 156 sporcunun katıldığı ve iki gün süren yarışlarda sporcular, ilk üç sırada yer almak için zamana karşı yarıştı. Yüzme İl Birinciliği 50 metre Kelebek, Kurbağalama, Sırtüstü ve Serbest, 100 metre Kelebek, Kurbağalama, Sırtüstü ve Serbest, 200 ve 400 metre serbest ve karışık, 4x100 metre karışık ve serbest bay ve bayan dallarında gerçekleşti.  Erkeklerde birinciliği Özel Doğa Lisesi, kızlarda birinciliği Kocaeli Anadolu Lisesi elde etti.

 

50 METRE SERBEST ERKELERE 27 SPORCU KATILDI

50 Metre serbest erkeklerde 27 sporcu, 50 metre kurbağalama erkeklerde 18 sporcu kıyasıya mücadele etti. 400 metre kelebek kızlarda Zeliha Kezer, Lara Deniz ve İkbal Toplu birincilik için yarıştı. Okullar Arası 15-18 Yaş Yüzme İl Birinciliği yarışlarına Atılım Anadolu Lisesi, Başiskele Özel Doğa Bilim Anadolu Lisesi, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, Hayrettin Gürsol Spor Lisesi, Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi, Özel Bilgi Kültür Anadolu Lisesi, Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Sabancı MATL, Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi, Özel Conkbayırı Lisesi, Özel İzmit Uğur Temel Lisesi, İzmit Anadolu Lisesi. İzmit MTAL, İzmit Özel Final Temel Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi, Özel Doğan Anadolu Lisesi, Özel Enka Mesleki ve Anadolu Lisesi ve Özel Koto Lisesi mücadele etti.

 

İKİ OKUL TAKIMLARDA BİRİNCİ OLDU

İki gün süren yüzme yarışlarında Özel Bilgi Kültür Anadolu Lisesi 9 birincilik ve bir üçüncülük elde etti. Kocaeli Anadolu Lisesi 7 birincilik,  dört ikincilik ve yedi üçüncülük elde edip en fazla madalya kazanan ekip oldu. Özel Doğa Anadolu Lisesi 5 birincilik, sekiz ikincilik ve dört üçüncülük kazandı. Atılım Anadolu Lisesi 4 birincilik ve iki üçüncülük elde etti. Cahit Elginkan Anadolu Lisesi üç birincilik dört ikincilik ve bir üçüncülük elde etti. İzmit Özel Final Temel Lisesi üç birincilik ve bir üçüncülük kazandı. İki gün süren yüzme yarışlarında Özel Bilgi Kültür Anadolu Lisesinden Mert Ali Satır ve Zeliha Kezer, Atılım Anadolu Lisesi’nden Doğacan Bayrak dört birincilik, Özel Doğa Bilim Anadolu Lisesi’nden Sezer Tazegül, Kocaeli Anadolu Lisesi’nden M. Almina Talas, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nden Selen Keçelioğlu, üç birincilik aldı. Yüzme yarışlarında birinci olan sporcular ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek. Yüzme yarışları Yüzme Federasyonu yönetim kurulu üyesi Engin Kater ve Yüzme İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım takip etti.

18 Ocak 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR