Bayhan’dan yolsuzluk iddiası

    MHP Başiskele Belediye Başkan adayı Halit Bayhan, ilçede bulunan üç farklı arazinin usuller dışında satışlarının yapıldığını iddia etti. Konu hakk...

 

 

MHP Başiskele Belediye Başkan adayı Halit Bayhan, ilçede bulunan üç farklı arazinin usuller dışında satışlarının yapıldığını iddia etti. Konu hakkındaki bilgi ve belgelerini de paylaşan Bayhan 13 bin 517.69 metrekarelik sanayi arsasında yaptığı açıklamasında, Başiskele Belediyesi ile BİAŞ’ın resmi kayıtları dışında açık hesaplarının olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

 

FUAT ÖZALP’A SATTI

Bayhan, belediyenin ve BİAŞ’ın müteahhidi olan, Fuat Özalp’a ait Özalp Temizlik firmasının, açık hesaptan sürekli Başiskele Belediye Başkanı Hüseyiz Ayaz’a borç verdiğini iddia ederek, borç ödenemeyince alacaklarına karşılık bahsedilen arsayı resmi kağıt üzerinde 150 bin liraya, gayri resmi olarak da 3 milyon 658 bin liraya Fuat Özalp’a sattaığını ileri sürdü.

 

DÜPEDÜZ YOLSUZLUK

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Bayhan, tapuda yazılmış satış bedeli ile yapılan satış protokolünün birbirini tutmadığını belgelerle göstererek açıkladı. Bayhan, “Belediye olarak gelir beyan usulsüzlüğü yapılmış olup devlet zarara uğratıldı. Ayrıca imar planlarında değişiklik sözü verilerek, arsasının satışından elde edilen gelirin ne amaçla ve nerelere dağıtıldığı da ortadadır. Bu düpedüz kanunsuzluk, yolsuzluktur” dedi.

 

BİAŞ’A ARSA DEVREDİLDİ

Diğer iddiasını da açıklayan Halit Bayhan, şöyle konuştu: “BİAŞ resmi yazıyla Başiskele Belediyesi’nden katı atık ve depolama alanı olarak kullanmak üzere arsa talep etti. Belediye meclisinin yetkiyi verdiği encümenin Hüseyin Ayaz başkanlığındaki toplantısında BİAŞ’a katı atık ve depolama alanı olarak kullanmak kaydıyla 915 metrekarelik sanayi arsasını BİAŞ’a devretti. BİAŞ ise arsayı alır almak 264 bin liraya sattı. Bir hafta sonra ise alan şahıslar arsayı 490 bin lira bedelle satışa çıkardı. Bunların hesabını Başiskele halkı adına soracağız” dedi.

12 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR