SP’li kadınlar emanet oyları geri alacak

SP Körfez İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği programda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Tan, “Bu seçimlerde, emanet olarak AKP’ye verilen oylar...

BÜYÜT

SP Körfez İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği programda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Tan, “Bu seçimlerde, emanet olarak AKP’ye verilen oylarımızı geri alacağız” dedi.

Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Kadın Kolları, önceki gün Çakıroğlu Düğün Salonu’nda bir program düzenledi. SP Genel Merkez Görevlisi, Elazığ Bölge Sorumlusu Mine Kaya, GİK Üyesi Ülker Kam, İl Müfettişi Ayşegül Aktaş, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Tan, İl Teşkilatlanma Başkanı İlçe Sorumlusu Betül Uludağ ve İlçe Başkanı Nihal Sever’in katılımıyla gerçekleşen programa kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Saadet Partisi Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sever, açılış konuşmasında “Seçimlere az bir süre kaldı. Bu sürenin bir anını bile boş geçirmeyeceğiz ve partimizi sandıklardan birinci parti olarak çıkarmanın gayretiyle gecemizi günümüze katacağız” diyerek partili kadınlara seçim çalışmalarına hız verme çağrısı yaptı.

AKP İLE CHP ARASINDA BİR FARK YOK
Sever’in ardından bir konuşma yapan SP İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Tan ise partilerinin Kocaeli’de çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ifade ederek, “Bu seçimlerde, emanet olarak AKP’ye verilen oylarımızı da geri alacağız. AKP’nin iktidarda geçirdiği 9 sene göstermiştir ki Türkiye’de elle tutulur hiçbir gelişme yoktur. Çıkartılan Irak tezkereleri, zina serbestîsi, domuz etinin kasaplara girmesi, eşcinsellere dernek ve vakıf kurma hakkının tanınması ve Derviş-Fischer modelinin aynen devam ediyor olması, AKP ile CHP arasında bir farkın olmadığını da gözler önüne sermiştir” dedi.

ÇALIŞANA %50 MAAŞ ZAMMI
Son olarak kürsüye gelen Genel Merkez görevlisi Mine Kaya da, merhum Millî Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın 1996-1997’daki Başbakanlık Dönemi’ni hatırlatarak, şunları söyledi: “O dönemde, Mesut Yılmaz’ın ‘hayal’ demesine rağmen, iktidara gelişimizin ikinci gününde, işçiye, memura, emekliye yüzde 50 maaş zammı vererek bir ilke imza attık. Şimdi yine aynı şeyi söylüyoruz. İşbaşına geleceğiz ve yine işçimize, memurumuza, emeklimize yüzde 50 maaş zammı vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde, AKP’li Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de, 1996’da Mesut Yılmaz’ın söylediği gibi ‘Saadet Partisi’nin bu vaadi ‘hayal’ demiştir.

ÜNİVERSİTE HARÇLARI KALKACAK
Şimşek, aynı Yılmaz gibi konuşmuştur. Yıllardan beri Erbakan Hocamızın söylediği ‘Bunların arasında bir fark yok’ sözleri, yine tecelli bulmuştur. Korkunun ecele faydası yoktur. Biz yine maaş zammı vereceğiz.” Kaya, ayrıca Saadet Partisi iktidarında, üniversite harçlarının kaldırılacağını, asgarî ücretten vergi alınmayacağını, havuz sisteminin yeniden kurulacağını, faizle sömürünün durdurulacağını ve yeni, sivil ve özgürlükçü bir Anayasa’nın yapılacağını da sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından partili kadınlara seçim beyannamelerinde yer alan vaatlerle ilgili ayrıntılı bilgi aktarıldı.

02 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR