Diş hekimleri, Ankara’da sesini duyurdu

Yeni yönetmelik taslağının halkın ağız sağlığına zarar vereceğini ve sermayenin öne çıkarıldığı vurgulanırken, yönetmelik taslağının bu haliyle kabul...

BÜYÜT

Yeni yönetmelik taslağının halkın ağız sağlığına zarar vereceğini ve sermayenin öne çıkarıldığı vurgulanırken, yönetmelik taslağının bu haliyle kabul edilmesi durumunda diş hekimlerinin kendini yönetme ve karar verme özelliğini yok edeceği belirtildi.

Türkiye Diş hekimleri Birliği ile birlikte yapılan açıklamada, “Yönetmeliğin son halinin içerdiği hükümlerde, diş hekimliği mesleğinin dünyadaki uygulamalarının ve getireceği etik sorunların göz ardı edilerek,  toplum sağlığına bir ticaret/tüccar yaklaşımı içerisinde çözüm arandığı görülmektedir. Diş hekimi olarak vazgeçmemizin mümkün olmadığı en önemli meslek özelliğimiz, kendi kendimizi yönetiyor olmamızdır. Yönetmelik taslağındaki ilgili maddeler, diş hekimlerini kendini yöneten bir meslek grubu olmaktan çıkaracak; herhangi bir meslekten bir kişinin ya da mesleksiz sermaye sahibinin yanında işçileştirecektir” denildi.

 

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TAN DA KATILDI

Ankara Türkiye Diş Hekimleri Birliği önünde toplanan ve daha sonra Sağlık Bakanlığı’na yürüyen heyetin içinde TDB yönetim kurulu üyesi Dr. Faik Özsoy, Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Orakçı’nın yanı sıra, CHP Kocaeli İl başkan yardımcısıyken, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden diş hekimi Müzeyyen Topçu Tan da katıldı.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR