İki yürütmeyi durdurma kararı daha

Geçtiğimiz günlerde Derince Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü iken yönetici değerlendirme işlemi ile görevine son verilerek öğretmen yapılan Yusuf Şanl...

BÜYÜT

Geçtiğimiz günlerde Derince Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü iken yönetici değerlendirme işlemi ile görevine son verilerek öğretmen yapılan Yusuf Şanlı’yı mahkeme haklı bulmuş ve yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Ancak yasal başvurusunu yaparak görevine iadesini isteyen Yusuf Şanlı’nın kazandığı mahkeme kararını uygulamayan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “mahkeme kararlarını uygulamayan idare” olarak lanse edilmeye başlamıştı.

 

İKİ KARAR DAHA GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumları yöneticilerinin görevlendirilmelerine ilişkin yönetmelik uyarınca yapılan değerlendirme işlemlerine iki yürütmeyi durdurma kararı daha geldi. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Arslan ile Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Çakmak hakkındaki uygulamaya ilişkin  Kocaeli İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

 

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ÜÇE ÇIKTI

Okul müdürleri Cahit Çakmak ve Kemal Arslan'a yönetici değerlendirme işlemi sonrasında 75 puan altında puan verilmek kaydıyla görevlerine son verilmiş ve öğretmen olarak başka bir okula atanmışlardı. “(…)  hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemlerin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden 2577 Sayılı Kanunun 27. Maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına …” denilerek verilen karar ile Kocaeli’de verilmiş olan yürütmeyi durdurma  kararı sayısı üçe çıktı.

27 Kasım 2014 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR