Düş Bahçesi İlkokulu’nda "Garage Sale" etkinliği

Bu nedenle, birinci sınıf öğrencilerimizin  matematik derslerinde " para" ünitesini işlediği dönemde İngilizcede de "shopping" konusunu işlenir ve etk...

BÜYÜT

Bu nedenle, birinci sınıf öğrencilerimizin  matematik derslerinde " para" ünitesini işlediği dönemde İngilizcede de "shopping" konusunu işlenir ve etkinlik olarak öğrencilerin alış-verişle İngilizce pratik yapabilecekleri ve para konusunu da kavramalarına yardımcı olacak bir proje olarak "Garage Sale" etkinliği yapılır. 2. ve 3. Sınıflarımız da her yıl olduğu gibi bu yıl da 2. el alışverişi yapmak ve ürünlerini satmak için hazır bulundular.

 

Bu projede öğrencilerimiz artık  kullanmadıkları eşyaları okulun bahçesinde düzenleyeceğimiz etkinlikte arkadaşlarına satarlar. Ancak kullanacakları paralar gerçek para değil, matematik kitaplarının ünite sonunda yer alan para örnekleridir ve alış-veriş sırasında sadece İngilizce konuşulur. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Garage Sale" için veliler de çocuklarıyla birlikte etkinliğe dahil oldular ve çocuklarıyla birlikte seçilen eşyalar özenle hazırlanıp, etiketlenerek okula gönderildi. Uygulama sırasında öğrenciler heyecanla eşyalarını sattılar. İngilizce diyaloglar  pratik yapıldı ve para alıp-verirken para üstü hesaplamaları başarıyla yapıldı.

 

Etkinlik yapılmadan günler öncesinden hangi eşyaları getirecekleri konusunu heyecanla paylaşan öğrenciler, "Garage Sale" günü için gün saymaya başladı.
Paralar özenle kesilip, kendi tasarladıkları cüzdanlarda saklandı. Ve etkinlik için okul bahçesine çıkıldı. Ve keyifli bir şekilde alış-veriş yapıldı.

 

"Garage Sale" günlük hayat uygulamasının eğitimde kullanılmasının çok yaratıcı bir fikir ve öğrencilerimiz çok eğlendiğinden dolayı verimi yüksek ve özgün bir çalışmadır.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR