Işık,“Operasyonların Nihat Ergün’le alakası yok”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık dün sırasıyla Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AKP İl Teşkilatı’na...

BÜYÜT


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık dün sırasıyla Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AKP İl Teşkilatı’na ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi. Valilik makamında konuşan Işık, çıtayı yükselteceklerini belirterek: “Operasyonların Nihat Ergün’le alakası yok. Boğazından haram geçenin burnundan fitil fitil gelsin.” dedi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine Nihat Ergün yerine getirilen AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık dün sırasıyla Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AKP İl Teşkilatı’na ziyaret gerçekleştirdi. Ülkemizde yaşanan Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonları akabinde yaşanan bu değişimin kesinlikle bu olaylarla ilgisinin olmadığını vurgulayan Fikri Işık, Nihat Ergün’den devraldığı bu görevi en iyi şekilde yapacağını ve çok riskli olan bu bakanlığın çıtasını daha da yükseltmek için elinden geleni yapacağını kaydetti.

BİZİ MUTLU ETTİ
İlk olarak Valilik Binası’na gelen Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, vali yardımcıları, AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur, İl Jandarma Komutanı Albayl Birol Şimşek, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve şube müdürleri tarafından karşılanarak Valilik makamına alındı. Fikri Işık’ın yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Vali Ercan Topaca: “Kendisini tebrik ediyoruz. Güzel hizmetlere vesile olacaktır. İlimizden birinin bakan olması bizim açımızdan da önemli. Nihat Ergün’ün bakanlığı bırakması ardından vekilimiz Fikri Işık’ın bu göreve getirilmesi bizi mutlu etti” dedi.

EN KRİTİK BAKANLIK
Ardından söz alan Fikri Işık ise bir nöbet değişikliği yaşadıklarını söyleyerek: “Bizi bu göreve layık gören Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bana bu görevi tebliğ etmiş olması aslında ilimize gösterdiği değerin bir yansımasıdır. Sayın Nihat Ergün’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı en önemli bakanlıklardan biri. Çok ciddi bir emek sarf edilmesi gereken, en kritik bakanlık. Bu çıtayı daha da yukarılara çıkarmak, 2023 hedefimize ulaşmak için her türlü çalışmayı yapmak temel amacımız” şeklinde konuştu.

SİYASETİ DİZAYN ETME OPERASYONU
Sözlerini sürdüren Işık: “Teşkilat kültürü güçlü olan bu şehirde siyaset yapmaktan mutluyum. Bundan sonra da Kocaeli hak ettiğini almaya devam edecek. Bu yaşanan olayları günlük değerlendirmeye kalkmak farklı maç pozisyonlarını değerlendirmeye benzer. Bu yapılan değişiklikler siyaseti dizayn etme operasyonudur. Bunu da ancak millet yapabilir. Siyasi partilerin kendisi bu dizaynı yapamaz. Oyunlara gelmeyeceğiz. Yolsuzluk yapanların yanına da bu yaptıkları kalmayacak. Boğazından haram geçenin burnundan fitil fitil gelsin. Yargı üzerinden itibarsızlaştırma operasyonunu kabul edemeyiz” dedi.

ARAMIZDA SIRDI
Milli iradeye güveniyoruz diyerek sözlerine devam eden Fikri Işık, “Bakanlık beklemiyordum. Benim için de sürpriz oldu. Hele hele Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını hiç beklemiyordum. Bu görev değişikliğinin yaşanan olaylarla bir ilgisinin olmadığı bilinmeli. Nihat Ergün’le aramıza bir kırgınlık da yok. Kendisi bana sivil toplumda çalışmak istediğini söylemişti daha önce. Bu aramızda bir sırdı. Kesinlikle operasyonla alakası olamaz. Herkesin yoğurt yeme tarzı farklı olduğu için de ikimizin çalışmaları arasında görünür bir değişiklik olacaktır” ifadelerini kullandı.

İSLAM BİLGİNLERİNDEN BİR BÖLÜM
Sonrasında Büyükşehir’e ziyaret gerçekleştiren Fikri Işık burada da Seka Park’ta yapılan Bilişim Merkezi’nde İslam bilginlerinin icatlarını içeren bir bölüm oluşturulması gerektiğini belirterek: “Bilime kim hizmet etmişse adının anılması gerek. Bilişim Merkezi konusunu önemsiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

27 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR