17 Eylül darbelerin en büyük utancıdır

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, idam edilen Başbakan Adnan Menderes’i andı. Civelek, “Demokrasi tarihine vurulan en kara lekelerden biri o...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, idam edilen Başbakan Adnan Menderes’i andı. Civelek, “Demokrasi tarihine vurulan en kara lekelerden biri olan darbelerin, büyük utancıdır 17 Eylül” dedi.

Civelek, demokrasi düşmanlarının Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, gibi üç dev isme verdikleri idam kararları, milletimizin hafızalarında çıkmadığını ve çıkmasının da mümkün olmayacağını belirtti. Tek parti zulümlerine, Milli Şef iktidarına Adnan Menderes’in “Yeter Söz Milletin” diyerek son verdiğini ifade eden Civelek, Başbakan Adnan Menderes’in son sözleri; “Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devletim ve milletime ebedi saadetler dilerim. Bu anda karımı ve çocuklarımı şefkatle anıyorum...” olduğunu söyledi.
DARBECİ MANTIĞI
İdam sırasında celladın Menderes’in ipte sallanan naaşına bakarak söylediği “Bu ayakkabılar benim olacak” sözleri darbecilerin bilinç altının kelimelere dökülmesi, olarak değerlendirdi. Darbeci mantığın her şey benim olsun benim istediğim gibi olsun istediğini dile getiren Civelek, “Bugün ‘Hayır, her şey milletin istediği gibi olsun’ diyen AK Parti’ye karşı, darbecilerin bitmez tükenmez darbe arayışlarının ve ayaklanma kışkırtıcılığın arkasında da bu bilinç yatıyor” dedi. Belirli kesimlerin iradenin, komutanın ve servetin millette olmasını hazmedemediklerini söyleyen Civelek, “Rantlardan beslenen, faizlerle halkın alın terini emen bir zihniyet nasıl milletin iradesine saygı duyabilir ki?” dedi. Bu yüzden 27 Mayıs’ı, 12 Mart’ı, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı unutmamak ve özellikle de gençlerimize bu günlerin anlamını iyi kavratmak zorunda olduklarını ifade etti.

18 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR