KOÜ’den Kentsel Planlama Kongresi

    Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konut’un katkılarıyla düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Ta...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konut’un katkılarıyla düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin UPAD 2014 1. Uluslararası Kentsel Planlama Mimarlık Tasarım Kongresi dün Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda Rektör Yardımcıları Prof. Dr . Ali Demirci ile Prof. Dr. Hasret Çomak, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan, Vali Yardımcısı Mustafa Guni, eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mimarlık fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

8-11 MAYIS TARİHLERİNDE

Ana teması ‘Kentsel Dönüşüm: Ekonomik, sosyal ve Fiziksel Yönü’ olan kongrenin ana konuları arasında ulaşım ve altyapılar, sanayi, turizm ve kent, servis sektörü gelişmesi, tarihi alanların canlandırılması, afet planlaması, kentsel risk, dirençli kentler, göç, toplumsal dinamikler yer alıyor. 8 Mayıs itibari ile başlayan kongre 11 Mayıs’ta son bulacak.

ÖĞRENCİ SAYISI OLARAK BEŞİNCİYİZ

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan’ın genel bilgiler vermesi ile başlayan program konuşmalarla devam etti. Prof. Komsuoğlu, üniversite öğrencisi sayısı bakımından beşinci sırada olduğumuzu belirterek “20 yılda geldiğimiz önemli bir nokta. 70 bin öğrencimize eğitim veriyoruz. Küresel yetenekler yetiştiren bir üniversite olduğunuzda yol kat ediyorsunuz. Biz de bu yolda ilerliyor. Yabancı dil sorunun yenilmesi gerekiyor. 99 depreminden sonra geldiğimiz nokta çok önemli”

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR