Gebze’de ağaç dikme şöleni

GENİŞ KATILIM Gebze’de ağaçlandırma şöleni. Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK kampüsünün dış bölümünde bulunan arazide ağaçlandırma p...

BÜYÜT

GENİŞ KATILIM

Gebze’de ağaçlandırma şöleni. Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK kampüsünün dış bölümünde bulunan arazide ağaçlandırma programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılışında kısa bir selamlama konuşması yağan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker,  “Araçların geçmediği bu yoldan traktör zor geçerken bugün duble bir yolla trafiğe açıldı.


ÇEVRE DUYARLILIĞI

Daha sonrasında etrafında boş kalan araziyi TÜBİTAK’tan devralarak yeşillendirme sözü vermiştik. Ama bu kamuoyunda yanlış anlaşıldı ve sanki sosyal tesisler yapılacakmış üzerine binalar dikilecekmiş gibi algılandı. Bu gün bu ağaçlandırma bayramında ağaçların dikiminde kamuoyun unda bilgilendirilmesinde birlikteyiz. Gebze sanayi bölgesi ve hassas olmamız gereken konular var. Bunların başında çevre konusu ilk başta geliyor.


YEŞİL ALANLAR ÖNEMLİ

Diktiğimiz ağaçlarla Gebze’mizde yeşil alanların sayısını ve metre karesini her geçen gün artırıyoruz ve bu çalışmalarımız devam edecek. Bugün olduğu gibi yol kenarlarında ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.  Başkan Köşker’in ardından selamlama konuşması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Özellikle büyüyen kentlerde sanayi kentlerinde yeşil alanlar çok önemli. Gebze organize bölgesinde küçüklü büyüklü fabrikalar var.


ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Çevreyi korumanın yolu yeşil alanlardan geçer. Gebze’nin her geçen gün havası suyu daha temiz bir hale geliyor. Güzel insanlar güzel şeylere laiktir. En güzel yol bizim yolumuz olacak, en güzel kavşaklar bizim kavşaklarımız olacak. Yemyeşil çiçeklerle donatılacak. İnsanlarımız buralardan geçerken yüzleri gülecek, gönlü gülecek, içleri açılacak morali gelecek bayrağımız o zaman daha güzel dalgalanacak” şeklinde konuştu.  


YEŞİL ALANLARI ARTTIRALIM

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuşmasında, “Bugün bu töreni özellikle bu alanda yapmak istedik, bunun özel bir nedeni var. Şurada iyi bildiğim çok dar bir yol vardı ve bu yol Gebze’nin ihtiyacına cevap vermiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talebiyle benden önceki bakan arkadaşımın onayıyla TÜBİTAK arazisinin kenarından yolun genişletilmesi amacıyla belli bir alan tahsis edildi. Yol geçtikten sonra belli bir alan TÜBİTAK arazisi ile fiilen bağı kopmuş oldu. Gebze Belediye Başkanımızın, ‘bize burayı bize devredin biz burayı ağaçlandıralım ve yeşil alan miktarımızı arttıralım’ şeklinde bir öneride bulundu.


İLK CAN SUYUNU VERDİLER

Bizde Gebze Belediyesine sadece peyzaj ve ağaçlandırma kaydı ile devredebilir dedim. Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar ile bilim kurulumuzun da kararı ile Gebze Belediyemize tahsis ettik. Bu alana AVM yapılacağı söylentilerine karşıda ağaç dikme bayramını burada yapma kararı aldık’’ ifadelerini kullandı. Bakan Fikri Işık fidanlığın adının, geçtiğimiz günlerde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz fidanlığı olacağını söyledi. Konuşmaların ardından protokol ve vatandaşlar, belirlenen alanda fidanları dikerek, ilk can sularını birlikte verdi.

06 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR