Yahya Kaptan’a köprülü kavşak

Kandıra yolu olarak bilinen D-605 Karayolu’nun Yahya Kaptan kavşağı bölümüne köprülü kavşak yapılacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, D-130’u...

BÜYÜT

Kandıra yolu olarak bilinen D-605 Karayolu’nun Yahya Kaptan kavşağı bölümüne köprülü kavşak yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, D-130’u kullanarak otoyola girmek isteyen başta ağır vasıtalı araçlar olmak üzere Yahya Kaptan, Yenişehir, Şirinevler, Tavşantepe ve Yeşilova’ya giden araçların yoğunlaştırdığı Yahya Kaptan Kavşağı’nda yeni bir düzenleme yapılacak. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik ışıklarında bekleme sonucu yoğunlaşan kavşak, köprülü kavşak haline getirilecek.

KUZEY-GÜNEY HATTINDA TRANSİT GEÇİŞ
Projenin hayata geçirilmesiyle kavşaktaki trafik ışıkları kaldırılacak. D-130’dan otoyol gişeleri ve Kandıra yönüne gidecek araçlar kuzey-güney hattında transit olarak yollarına devam edebilecek. Yahya Kaptan’a ve Yenişehir’e sapacak araçlar da köprünün altındaki kavşaktan ulaşım sağlayabilecekler.

İHALE 10 MAYIS’TA
D-605 Karayolu üzerinde yapılacak projede yer alacak köprü 250 metre uzunluğunda olacak. Köprü geçişi 2x2 şeritli olarak yapılacak. Köprünün yan yolları da 2 şeritli olarak düzenlenecek. Projede yan yollarla birlikte toplam 900 metre yol yapılmış olacak. Köprünün altından geçen Yahya Kaptan-Yenişehir bağlantısı 2x2 şeritli yapılacak. Büyükşehir Belediyesi projeyi uygulayacak firmayı belirlemek için ihaleye çıkacak. Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda yapılacak oturum 10 Mayıs’ta saat 10.30’da gerçekleşecek.

01 Mayıs 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR