AKP'liler yağmurun altında bayramlaştı

AKP İl Teşkilatı’nın bayramlaşma programı parti binasının önünde yapıldı. Bayramlaşma programına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Tek...

AKP İl Teşkilatı’nın bayramlaşma programı parti binasının önünde yapıldı. Bayramlaşma programına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, eski milletvekillerinden Mehmet Ali Okur, Eyüp Ayar, belediye başkanları, eski belediye başkanları, İlçe Başkanları, kadın ve gençlik kolları il ve ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise Darıca’daki bayramlaşmadan dolayı geçikmeli olarak katıldı. Milletvekilleri Katırcıoğlu ve Cemil Yaman ise hacda oldukları için bayramlaşmaya katılamadı.

 

AİLELERİ ARAYIN

1-147.jpg

Yağmur altında bayramlaşma programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu bayramda öksüzleri ve yetimleri sevindirelim. Şehit ailelerini fırsat buldukça bayramlarda ziyaret ediyorum. Hatırlanmalarından dolayı büyük bir mutluluk duyuyorlar. Teşkilattaki arkadaşlar şehit ailelerini ayrı ayrı arayalım. Onlar seve seve canlarını verdiler.  Onları hiç bir zaman yalnız bırakmayacağız. Şehidimiz Ömer Halis Demir için memleketinde güzel bir park yaptırdık, açılışını yapacağız. Bize Ömer Halis Demir’ler lazım. Yeni Ömer Halis Demir’ler yetiştirmek gerekir. Meydanı boş bırakmayacağız, meydanda hep biz olacağız. Onlara papuç bırakmadık, dünyaya örnek olduk” dedi.

 

ALAN BIRAKILMAYACAK

Çok çalışmaları gerektiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu “Birbirimizi çok seveceğiz. Ahlaki değerleri en güzel şekilde yaşayan güzel bir nesil yetiştirelim. Bu memlekette huzur refahlık ve güven olacak. Allaha şükür AKP kadroları gerek yerelde ve iktidarda ülkemize önemli hizmetler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bunun devamı için birbirimize değer vereceğiz, küçük işlerle dedikodularla uğraşmayacağız. Bütün il yönetimimize, gençlik ve kadın kollarına, ilçelerimize mahalle teşkilatlarımıza köylerde bizi temsil eden bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Hizmetteki bu başarısı ve halkımızın bizi desteklemesi hepimizin gayretiyle oluyor. Hepimiz görevimizi yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

VATANDAŞ AKIN ETTİ

2-113.jpg

Yağmura rağmen yoğun katılım olduğu bayramlaşmada konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Eğer 15 Temmuz’daki darbe girişimi gerçek olsaydı bırakın bugün bayram yapmayı her bayram günü bizler çin birer matem günü olacaktı. Ama her birimizin gayretiyle bu darbe girişiminin önüne hep birlikte dikildik. Ben burada AKP ailesine de teşekkür etmeyi bir borç bilirim. O gece kısa bir zamanda parti önündeki alanda herkes bir araya gelmişti, her birinize yürekten teşekkürlerimi ediyorum. Sadece AKP’liler yoktu bütün partiden vatandaşlar vardı. Teşkilat çalışmalarında gösterdiğiniz disiplinden dolayı da teşekkür ediyorum. Bizlerle beraber her daim Türkiye birinciliğini Kocaeli hiç bir yere bırakmadı. Ben her birinize yeniden teşekkür ediyorum, her bayramda bu bayrak ve bu ezan altında hür bir şekilde bayram kutlamayı Allah’tan temenni ederim” dedi. Ceyhan’ın ardından yağmur bastırınca bayramlaşma programı il binasına alındı.

 

ZOR BİR MÜCADELE VERİYORUZ

4-047.jpg

Binadaki bayramlaşmaya katılan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Kurban bayramının bizim dinimizde çok ayrı bir yeri vardır. Kurban rabbimize bizi yaradana en sevdiğimizi kurban etmenin sembolüdür. Bugün en önemli değerlerimizden olan vatanımızın bekası için en sevdikleri evlatlarını kurban eden şehit analarımız var. Bu vesileyle vatanı için milleti için canını veren şehitlere rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Bugün özellikle vatanın sınırlarında ülkemizi bekleyen bütün askerlerin bayramını bir kez daha buradan tebrik ediyorum. Zor bir mücadele veriyoruz. Medeniyet değerlerimizin bekası için büyük bir mücadele yürütüyoruz. Bu mücadelede de şehitler veriyoruz. Bizler partimizi kurduğumuzdan bu güne bu vatanın daha da gelişmesi için gece gündüz çalıştık. Özellikle parti teşkilatlarımız inanılmaz gayretleri gösterdi. Her birimizin çok önemli emekleri oldu” dedi.

 

DEMOKRASİ SABAHI

Bugüne kadar bütün Türkiye’de AKP teşkilatları çalıştı ama Kocaeli’de çalışmalar hep daha farklıydı, bir çok projeyle Türkiye’ye örnek olduk diyen Bakan Işık “Ramazan Bayramı’nda gündemimizle Kurban Bayramı’ndaki gündemimiz çok farklı. İki bayram arasında 70 gündür ama başka bir ülkede 70 yılda yaşanmayacak olayları biz Türkiye olarak yaşadık. FETÖ’nün bu ülke için ne kadar tehlikeli olduğunu nasıl bir ihanet şebekesi olduğunu gördük. Bunların milletin kendilerine emanet ettiği silahları halka doğrultacağını ihanetin bu derecesini pek çok kişi tahmin edememişti. 15 Temmuz gecesi Türk demokrasi tarihi açısından en karanlık gecelerden bir tanesidir. Ama 16 Temmuz sabahı da tüm demokrasisinin en aydınlık sabahlarından bir tanesidir. Bunun en önemli unsuru ise bu aziz millet ve milletin lideridir. Bu karamsar havanın millet ile liderin buluşmasıyla nasıl aydınlığa kavuştuğunu gördük. Bizler gerçekten büyük bir milletiz. O gece hayatını kaybedenlere yeniden Allah’tan rahmet diliyorum. Bize düşen bu insanların adlarınızı sonsuza kadar yaşatmaktır” açıklamasında bulundu.

 

DÜZENLEME YAPILIYOR

Bizler 15 Temmuz’un bize yüklediği en büyük sorumluluk; bir daha bu memlekette milletin iradesine hiçbir şekilde ipotek konulmaması için düzenlemeler yapmaktır diyen Bakan Işık “15 Temmuz’dan sonra bunun için çalışmaya başladık. Bu noktada 24 Mayıs’ta şahsıma verilen Milli Savunma Bakanlığı görevi ile önemli bir sorumluluk aldık. 7’nci bir darbenin olmaması için önemli kararlar aldık. Ordu sıradan bir kurum değildir. Türkiye’nin bekası için olmazsa olmazdır. Demokrasinin devamı için de demokratik kontrolün sağlanması gereken noktadır. Şimdi KHK ile bunu sağlıyoruz. Ordunun üzerinde demokratik mekanizma daha çok uygulanır hale gelecek. Türkiye malesef 50-60 yıl öncesi atması gereken adımları 15 Temmuz sonrası hızlı bir şekilde attık. Bakanlığımızı yeniden yapılandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

MÜCADELEYE DEVAM

Artık askerimizle sivillerimiz daha iç içe çalışacak diyen Bakan Işık “Birbirleriyle daha fazla empati yaparak çalışacaklar. Yapısal reformlarımızı sürdüreceğiz. Bunun Türkiye’nin geleceği için olmazsa olmaz adımlar olarak düşünüyoruz. Bizim üzerimizdeki sorumluluk TSK’yı kendi aslı işine döndürmektir. Bunları yaparken de bu terör örgütüyle mücadelene de asla vazgeçmeyeceğiz. Bunları kazımadan bizlerin görevi sona ermeyecek. Bu noktada bizlerin üzerine düşün ağır görevler var. FETÖ ile yapılan her mücadele devletin milli güvenlik mücadelesidir. Hiçkimsenin bu mücadeleyi hafife alma gibi bir lüksü yoktur. Adeletin olmadığı yerde devletin bekası da mümkün değildir. Bunun için tüm kurumlarımız üzerine düşen görevi yapmak zorunda. 15 Temmuz’da nasıl bir felaketten kurtulduğumuzu biliyoruz. Bu hainlerin bu ülkeye ne kadar zarar verdiği tek tek ortaya çıkmaya başladı” dedi.  

 

ABD OLSA NE YAPARDI?

Türkiye kendisine meydan okunacak bir ülke değildir diyen Bakan Işık “Kendisine yönetlik hangi tehdir olursa olsun bu tehditi bertaraf etme gücüne sahiptir. FETÖ ile sonuna kadar mücadele edeceğiz ama bunu yaparken PKK ile mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Mücadelemiz kapsamında 28 belediyeye kayyum atanmasından dolayı bazıları rahatsız olmuş. AB ve ABD’ye soruyorum. ABD’nin her hangi bir eyaletinde bir belediyesi DEAŞ’e yardım ettiği ortaya çıksa ne yapardınız? Türkiye’nin terörle mücadelede bu konuda her türlü meşrü tedbiri alma hakkı vardır. Terörü destekleyen belediyeye gereken cezai vermemi bizlerin görevidir. Elbette verilen her oya saygımız var. Kimse şehrin ortasında bomba patlatılsın diye belediye başkanına oy vermiyor. Bunları kabul etmeyiz. Bu mücadeleyi hep birlikte devam ettireceğiz. Daha düne kadar demokrasiden dolayı eleştiriler yapılıyordu, Türkiye demokratik olduğunun örneğini gösterdi onlar dut yemiş bülbüle döndü” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

 

13 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR