Akça: Bilinç yükseltici çalışmalar hedefliyoruz

Çocuklar üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilen siber zorbalığın ülkemizde ne kadar yaygın olduğunu ve gençlerin bu konudaki...

BÜYÜT

Çocuklar üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilen siber zorbalığın ülkemizde ne kadar yaygın olduğunu ve gençlerin bu konudaki bilinç düzeyini ölçmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi, İletişim Fakültesi ve Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği işbirliğiyle ‘Temel Eğitim Öğrencilerinde Siber Zorbalık ve Çözüm Önerileri’ paneli gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü Tıp Fakültesi Psikiyatri ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun yaptı.

 

EMEL AKÇA VE FATMA NUR ŞEN SUNUM YAPTI

Proje Yürütücüsü ve İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Baştürk Akça, ‘Temel Eğitim Öğrencilerinde Siber Zorbalık ve Çözüm Önerileri’, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Doktora öğrencisi Fatma Nur Şen ‘Siber Zorbalık ile Mücadelede, ‘Yeni Medya Okuryazarlığı’ ve ‘Eğitiminin Önemi” adlı sunum gerçekleştirdi.

 

FARKINDALIK YARATILACAK

Siber zorbalığın tanımı ve siber zorbalık üzerine örnekler vererek konuşmasına başlayan Doç. Dr. Emel Akça, “Proje kapsamında İstanbul, Samsun, Ankara, Van, Gaziantep, İzmir ve Adana’daki çeşitli okullarda, 7. ve 8. sınıf öğrencileriyle anket çalışması gerçekleştirdik. Elde edilen bilgiler ışığında temel eğitim çağındaki gençlerin interneti daha bilinçli ve etkin kullanımlarını sağlamaya yönelik eğitici materyaller oluşturulmasını, öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninde bilinç yükseltici çalışmalar yapılmasını hedefliyoruz” dedi.

04 Şubat 2015 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR