'1455 tanesi kayıp'

    KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MASUM YAVRULARI ALET ETTİNazif Tannur’u Kocaeli de tanıyanlar araştırmacı kimliği ile ve usulsüzlükleri, kanunsuzl...

 

ice11-022.jpg

 


KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MASUM YAVRULARI ALET ETTİ
Nazif Tannur’u Kocaeli de tanıyanlar araştırmacı kimliği ile ve usulsüzlükleri, kanunsuzlukları ve yolsuzlukları ortaya çıkartmasıyla bilir. Nazif Tannur geçtiğimiz günlerde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2015 – 2016 yılları arası eğitim öğretim döneminde, Kocaeli ili genelinde 6. Sınıf öğrencilerine 22.02.2016 tarihi’nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına dilekçeyle başvurdu.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6. Sınıf öğrencilerine kaç bin adet tablet bilgisayar dağıtıldığını sorguladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim şube Müdürlüğü 02.03.2016 tarihinde dilekçe kanununa göre Tannur’a yazılı verdiği cevapta 2015-2016 eğitim öğrenim Dönemi’nde Kocaeli ili genelinde 6. Sınıf öğrencilerine 27.180 adet “Tablet bilgisayar projesi” kapsamında dağıtılmıştır” dedi.


KOCAELİ İL MİLLİ EĞİTİM NEDEN CEVAP VEREMEDİ


İşin başında dediğimiz gibi, Nazif Tannur Kocaeli Büyükşehirin verdiği cevaba güvenmedi ve inanmadı. Bu sefer de Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 2015-2016 yılları arasında eğitim öğretim Dönemi’nde 6. Sınıf öğrenci sayısı toplamını dilekçe kanununa göre bilgi talep etti. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Nazif Tannur telefonla aranarak bunu ne amaçla istendiği ve nerede kullanılacağı soruldu. Tannur’un buna cevabı “Bende duyarlı vatandaş olarak dilekçe kanununa göre araştırma yapıyorum, tarafıma yazılı cevap verin” dedim.
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 05.04.2016 tarihi’nde ilgi dilekçenizin değerlendirilmesi için Bilgi edinme BİMER Sistemi’nden başvuru yapılması gerekmektedir diye cevap verdi. Bizde Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER’den Kocaeli de 2015-2016 eğitim öğretim yılı 6. Sınıf kaç öğrenci olduğunu talep ettik. 25.04.2016 tarihinde Kocaeli ilimizdeki 2015-2016 eğitim öğretim yılı 6. Sınıf öğrencilerinin toplam sayısı 25.725 adet’tir diye Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce BİMER’e cevap verilmiştir.


İKİ KURUMUN BİRBİRİNDEN HABERİ YOK


Burada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim şube Müdürlüğü tarafından Nazif Tannur’a verilen cevapta Kocaeli ilimizdeki 2015-2016 eğitim öğretim yılı 6. Sınıf öğrencilerinin toplam sayısı 27.180 adet olarak cevap vermişti. Başbakanlık BİMER’den gelen cevap 25.725 adet olarak bildirdi. 27.180’den 25.725 adeti çıkardığımızda 1455 adet tablet bilgisayarın olmadığı ortaya çıkmıştır. 1455 adet tablet bilgisayar hayalet öğrencilere mi gitti.


 

HANGİSİ DOĞRU SÖYLÜYOR


Nazif Tannur’a Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’mü yanlış cevap veriyor. Yoksa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim şube Müdürlüğümü yanlış cevap veriyor.


 

TABLET BİLGİSAYARLARDA RANT KOKUSU KOCAELİ’Yİ SARDI İDDİASI


Nazif Tannur soruyor. 1455 adet tablet Bilgisayarların hesabını kim verecek. Cevabını düzgün veremeyenler kamuyu kaç bin veya kaç milyon zarara sokmuştur. Bunun hesabını nasıl verecekler.
Nazif Tannur haliyle Kocaeli halkı adına soruyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Şemsettin Ceyhan’a veimzası bulunan Kocaeli Büyükşehir Velediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sayın Dr. Ali Yeşildal’ı cevaplamaya davet ediyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışınca 6. Sınıf öğrencilerimizin 1455 adet tablet bilgisayarları yok olmuştur. Nazif Tannur, Kamu zararı’nın hesabını vermeye davet etti. Kocaeli Halkına ve Kamuoyuna Saygılarımla Nazif Tannur. Dedi.
Tannur bu kaybolan yetimin, öksüzün, garip guraba’nın ve fakir fukara’nın vergileri ile 1455 adet tablet bilgisayarların hesabını sormak için gerekli çalışmaları ve takibini yapmaya kararlı.

06 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR