Curling çıkarması!..

ÇALIŞMALARI AKTARDILAR Curling antrenörü ve Buz Pateni Kocaeli İl Temsilcisi Ata Yetişken’in desteği ile kulüp kurduklarını, Türkiye Curling 2. Li...

BÜYÜT

ÇALIŞMALARI AKTARDILAR

Curling antrenörü ve Buz Pateni Kocaeli İl Temsilcisi Ata Yetişken’in desteği ile kulüp kurduklarını, Türkiye Curling 2. Ligi’nde oynamak için buz pateni sahasında 1 aydır çalıştıklarını söyledi. Körfez Curling Kulüp Başkanı Özcan Gümüş, Kocaeli’ne Curling sahası yapılması için bilgi alış verişinde bulundu. İl Müdürü Muzaffer Çintimar’ın saha yapılması için çalışmalarının olduğunu, bunun için yer sorununun olmadığını ve projelere açık olduğunu söyledi. FGM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Körfez Curling 2. Başkanı Musa Gürsoy ile Akpro Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akdoğan, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a  2 yollu sahanın proje çalışmaları için  söz verdi. Birlikte projeler üreterek spora destek olan Körfez Curling ve Akpro Curling yöneticilerine her zaman destek vereceğini söyleyen il Müdürü Muzaffer Çintimar, kulüplere çalışmalarında başarılar diledi.

 

YENİ CURLİNG TAKIMLARI KURULACAK

Buz pateni Kocaeli il temsilcisi Ata Yetişken, birlikte üretilen projelerin curling sporunun gelişmesi için çok faydalı olacağını dile getirdi. Yetişken şunları söyledi: “1 aydır buz pateni sahasında antrenör Abdurrahman İşmuratlar hocamızla hafta sonu cumartesi ve pazar günleri yaptığımız çalışmalarda 3 kulüp haricinde 197 kişiyi curlingle tanıştırdık. Bunların içinden ilgisini çekenleri takım yapıp, yeni kulüplerde oynatmak için çalışmalarının devamını sağladır. Okullarda tanıtım çalışmaları yapacağız. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu da bu çalışmalara destek olacak. Curling sporunda yaş sınırı olmadığı için, takımda baba-oğul, ana-kız oynayabiliyor. Böylelikle tam bir aile sporu diyebiliriz çalışmalarımız devam ediyor. Kocaeli’nde Curling sporun geliştirmek ve sporcu sayısında artış sağlamak amacıyla başlatılan kulüp çalışmaları yoğun tempoda sürerken, çeşitli temaslarda yöneticilerle toplantılar sürüyor.”

 

CURLİNG’TE LİGLERE KOCAELİ’DEN TAKIMLAR KATILACAK

Bu arada Türkiye curling 1. Liginde oynayan Gençlik Hizmetleri Curling takımının 1. Lig’de çok başarılı sonuçlar aldığını dile getiren Muzaffer Çintimar, bu sporun sahası olmadan alınan başarıdan dolayı sporcularını ve antrenörlerini tebrik etti. Curling her biri dörder oyuncudan oluşan iki takımın dikdörtgen 45*5 metre bir buz üzerinde oynadıkları ve oyunun her alanında stratejinin hâkim olduğu olimpik bir spor dalıdır. Bu oyunda takımlar Curling taşlarını sıra ile buz üstünde kaydırarak hedefe doğru gönderirler. Atış seçimi ve taşın istenen yerde durdurulması için kompleks düşünce sistemi sebebiyle curling buzda satranç da denir. Curling taşı granitten imal edilen dairesel bir şekilde olan bir curling taşının ağırlığı 19.96kg dir. Yöneticiler Curling sporunu Eurosport’ta seyrettiklerini hep oynamak istediklerini, ilimizde yapıldığını duyunca da bu spora başladıklarını ve bunu kulüp bazında yapmak ve devam ettirmek istediklerini dile getirdi.

01 Şubat 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR