Can: İsrail’le anlaşmaya tepkimizi gösterelim

Buna göre ölenlerin ailelerine toplamda 20 milyon dolar düzeyinde ödeme yapılacak. Kimine göre biz, kimine göre de İsrail bu anlaşmadan karlı çıkan t...

Buna göre ölenlerin ailelerine toplamda 20 milyon dolar düzeyinde ödeme yapılacak. Kimine göre biz, kimine göre de İsrail bu anlaşmadan karlı çıkan taraf oldu.

Anlaşmaya tepki gösterenler çoğunlukta. Bu kişilerden biri de SP’li Mustafa Can…

Sosyal medya üzerinden anlaşmaya sert tepki gösteren Can, mesajında ise şu ifadelere yer vermiş:

“Değerli arkadaşlarım, dün akşamdan itibaren İsrail’le yapılan anlaşmanın tartışılmaya başladığı bir gerçek, her zaman olduğu gibi bu anlaşma ve protokollerin, Gazze’nin kurtuluşuna sebep olacağı, İsrail’in özür dilediği algısı ortaya atılacak. Hatta İsrail diz çöktürüldü algısı yayılacaktır. Tıpkı Saddam bir diktatördür, Irak’a demokrasi getirilmesi lazım (Irak’la gelinen süreç ve Irak’ın hali ortada) Suriye’de Cuma namazı kılacağız, Suriye kan gölü paramparça 3 milyon kişi ülkemizde. ‘Kaddafi zalim’ Libya mahvoldu paramparça.

Bütün bunlar olurken bizim stratejik ortağımız kimdi, ABD ve İsrail. Amaç neydi, İsrail’in güvenliğini sağlamak, İsrail’i tehdit edecek bir yapı kalmadı. Bu sebeple olayları çok iyi analiz etmek, sosyal medyada bilgiye dayalı paylaşımlar yaparak, bizim gibi olaylara bakmayan bu anlaşmaları bir kazanım olarak gören, hatta Gazze’nin kurtuluşu olarak gören kardeşlerimize, makul ve hakaret içermeyen saygıya dayalı üslup kullanarak gerçekleri anlatmaya çalışalım buna mecburuz.

Karanlığa hakaret ederek aydınlık gelmez, ışık yakacak ve insanların doğruyu görmesini sağlayacağız, buna mecburuz.

Üstelik mübarek Ramazan ayında üslubumuza ve sözlerimize dikkat edelim. Biliyorum bu anlaşmalar içimize tabii ki sinmedi, sinmeyecek. Karşı argümanlarımızı sunarak gerçekleri ortaya çıkmasını sağlayalım.”

28 Haziran 2016 Kocaeli- YaşamYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR