Örengül: Muhatabımız Zekeriya Özak değil

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın önceki gün yapmış olduğu basın...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın önceki gün yapmış olduğu basın açıklamasına cevap verdi. Muhataplarının Özak olmadığını söyleyen Örengül, “Zekeriya Özak’ın açıklamaları tarafımızca şaşkınlıkla karşılanmıştır” dedi

Fahri Örengül açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Zekeriya Özak’ın 17.04.2013 tarihli basın toplantısındaki açıklamalar tarafımızca büyük bir şaşkınlıkla görülmüştür. Sayın Özak’ın açıklamalarında AKP’yi halkın yüzde 52’si istemiyor sözünden CHP’nin istenmediği, CHP’nin 1923’ün mutlu azınlığı olduğu, bizim kendi koltuklarımızı korumak için meclisi terk ettiğimizi, siyasetin seviyesini aşağıya çektiğimizi, başkana çirkin sözler söylendiğini, hayvan barınağı konusunda raporun lehlerine olduğu ve toplumu yanılttığımızı, hem terk edip hem de ağır sözler söylediğimizi ifade etmiş bulunmaktadır.
“MUHATABIMIZ ÖZAK DEĞİL KARAOSMANOĞLU’DUR”
Kendi faaliyetlerinin değerlendirileceği toplantıya katılma nezaketini göstermeyen Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nun hala eleştirilere cevabı da aynı mantıkla kendisinin vermemesini kamu oyunun takdiri ve değerlendirmesine bırakıyoruz. Hala Karaosmanoğlu’nun 11.4.2013 tarihinde nerede olduğunu ve neden faaliyet raporunun değerlendirmesine katılmadığını Kocaeli toplumu merak etmektedir.

“MUHATAP OLMADIĞI İÇİN AYRILDIK”
11.4.2013 tarihli meclis toplantısı 137 maddelik bir gündem ile toplanmıştır. CHP grubu, 136 gündemde mecliste olmuş konular ile ilgili çalışmalarını yapmış sadece 137’nci gündem olan faaliyet raporunun değerlendirilmesi konusunda muhatabının olmaması nedeniyle bu gündemi görüşmeyi reddetmiştir. Sayın Karaosmanoğlu 136 maddelik gündemin görüşülmesinde de meclisi terk durumunda kalmıştır. Konu bundan ibarettir.

“BENİ HİÇ KÖPEK KOVALAMADI”
Hayvan barınağına CHP grubu karşı çıkmamıştır. Sahipsiz hayvanların rehabilite edilmesi gereklidir. Ancak bunu da yüzüne gözüne bulaştırmışlardır. Yerini hatalı seçmişlerdir. Bilirkişi raporunun 8 sonuç/1 kısmı açıkça “her ne kadar gerekli izinler alınmış olsa da köpeklerin toplanım ömürlerinin sonuna kadar tutulacakları sokak köpekleri için doğal yaşam parkı halen yürürlükteki yasalara aykırıdır” şeklindedir. Koca belediye bunu bile ayırt edemez noktadadır. Okuduklarını anlamayan ya da anlamak istemeyenler raporu okusunlar, raporun bir nüshası da belediyededir. Beni hiç köpek kovalamadı, hayvanlarla aram iyidir; ama umarım ki 2014’de bunları halk kovalayacaktır.

“KİMSEYE HAKARET ETMEYİZ”
Siyasi ahlakın korunması siyasi geleneğimizde vardır. Gazeteciye ‘kahpe gazeteci’, çevreciye ‘tatlı su çevreci-yosma çevreci’, çevreci profesöre ‘şarlatan’ diyen biz değil sayın belediye başkanıdır. Bu nedenle mahkum olduğunda da ‘bu mahkumiyet onurumdur’ diyen yine sayın belediye başkanıdır. Bütün bunlara rağmen bize siyasetin seviyesini düşürdünüz demelerini anlamak mümkün değildir. Kimseye hakaret etmeyiz; ancak halk adına muhalefetimizi de kimseden çekinmeden yapmaya devam ederiz. Bu husus bilinmelidir.

“KOLTUKLARIMIZI KORUMAK GİBİ BİR SIKINTIMIZ YOK”
Bizim hedeflediğimiz koltuklar CHP iktidarıdır. Muhalefette olmayı da onur sayarız; ancak koltuk korumak gibi bir sıkıntımız da yoktur. AKP’nin koltuklarını korumak için meclise gelmemek, basında, televizyonda açık oturumdan kaçmak gibi anlayışları bulunmaktadır. Amacımız ve hedefimiz Kocaeli halkı ile bütünleşmek ve CHP’yi yerelde halkın iktidarı olarak iktidara taşımaktır.

“KENDİNİ İNKAR ETMEKTİR”
1923 toplumu yedi düvele, emperyalizme karşı duran içinde her dünya görüşünün de bulunduğu onurlu ve şerefli bir toplumdur. Bu topluma 1923’ün mutlu azınlığı demek kendi tarihini ve geçmişini inkar etmektir. Asıl 10 yıldır Türkiye de AKP’nin mutlu azınlığı vardır. Kurtuluş Savaşı’nı 1923’te her dünya görüşünden insanlarla veren dedelerimize 1923’ün mutlu azınlığı demek kendini inkar etmektir.”

19 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR