Okullarda afet bilinci eğitimleri

AFAD Başkanlığı’nın okul, aile ve işyerlerini kapsayan ve toplumun tüm kesimlerine afet bilinci kazandırmayı hedefleyen "Afete Hazır Türkiye" projesi...

AFAD Başkanlığı’nın okul, aile ve işyerlerini kapsayan ve toplumun tüm kesimlerine afet bilinci kazandırmayı hedefleyen "Afete Hazır Türkiye" projesini, ilimizde Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yürütüyor.

 

Proje kapsamında 2015 yılında 36 okul, 35 kamu kurumu ve 51 işletmede temel afet bilinci eğitimleri ve sivil savunma servis eğitimleri verildi. Tahliye ve yangın tatbikatları gerçekleştirildi.                

 

2015 yılında bu eğitimlere 8 bin 800 kişinin katıldığı bilgisini veren İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, yeni yılla birlikte artan ivmeyle devam ettirilecek eğitimlerde okullara ağırlık verileceğini söyledi. Yapılan eğitim taleplerinin mutlaka değerlendirildiğini, afet bilincinin yaygınlaştırılması için eğitimcilerin projeyi sahiplenmesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Tekoğul, "Son 10 gün içinde Şirin Sulhiye İlkokulunda 99, Mehmet Sinan Dereli Ortaokulunda 130 ve Saraylı Çocuk Evleri Sitesinde 55 öğrenciye afet bilinci eğitimleri verildi. Bu, 3 okulda 284 öğrenciye ulaşmak anlamı taşıyor. Öğrencilerin büyük ilgisini çeken bu eğitimlerin, eğitimci duyarlılığı ile daha da artacağına inanıyorum" dedi.

19 Ocak 2016 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR