Birleşik Kamu-İş üyeleri iş bıraktı

Geçtiğimiz cumartesi günü Ankara Tren Garı’nda meydana gelen ve cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak nitelendirilen, 100’e yakın vata...

Geçtiğimiz cumartesi günü Ankara Tren Garı’nda meydana gelen ve cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak nitelendirilen, 100’e yakın vatandaşın öldüğü patlamaların ardından Kocaeli’de de acı dinmiyor. İlimizdeki sendikalar, siyasi partiler basın açıklamaları düzenleyerek eylemi kınamaya ve lanetlemeye devam ediyor.

 

SİYAH KOKART TAKACAKLAR

Birleşik Kamu-İş İl temsilciliği yapılan bir eylemle terörü lanetledi. Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasını grup adına Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener yaptı. Terörü kınamak amacıyla 12 Ekim’de iş bıraktıklarını dile getiren Şener, sendika üyelerinin tüm hafta boyunca iş yerlerinde siyah kokart takacağını ifade etti.

 

SİYASİLER DE KATILDI

Düzenlenen basın açıklamasına CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP eski Milletvekili Sefa Sirmen, CHP eski İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP İl yöneticilerinden Sabriye Gülşah Şahin, milletvekili adayları Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, Asude Fırat Özkan ve DSP Milletvekili adayı Meral Uçarı katıldı.

 

“İRADE HİÇE SAYILDI”

Grup adına konuşan Eğitim-İş Şube Başkanı Bilal Şener, “7 Haziran’dan bu yana ülkenin her yerinden çığlıklar yükseliyor. Terör örgütlerinin kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. 13 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı ve saray, iç-dış barışımızı bozmuş, ülkenin barışını, birliğini, kardeşliğini emperyalizme tercih etmiştir. Saray ve şürekası, 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan halkın iradesini hiçe sayarak ülkeyi büyük bir uzlaşı içinde yönetecek hükümeti kurmak yerine, yurttaşların can güvenliğini dahi koruyamayan besiretsiz bir geçici hükümete ülkeyi mahkum etmiştir” dedi.

 

"BOMBA, İNSANLIĞA ATILDI”

Bombalı eylemlerin faillerinin ortaya çıkarılmamasını da eleştiren Şener, “AKP hükümeti hesap vermelidir. Başkentin göbeğinde bir mitingin güvenliğini sağlayamayan hükümet sorgulanmalıdır. Siyasal iktidar, olayın faillerini ortaya çıkarmadığı sürece soru işaretlerinin adresi AKP hükümeti olacaktır. Sorumlular bulunmazsa İçişleri Bakanı ve emniyet teşkilatının başındakiler istifa etmelidir. Bu bomba Başkentin kalbinde, insanlığa atılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

Terörün, farklı inanç ve kültürlere sahip yurttaşların ulusal birlik ve bütünlüğüne kastettiğini belirten Şener, şöyle konuştu: “İnsanlarımızın ölümleri üzerinden iktidarını sürdürebilme çabası içindeler. Birileri de küresel terörizmin gücünü yönettiğini sanarak insanlarımızın ölümleri üzerinden bölgesel iktidar hesaplarının yapıldığı kaygı verici bir süreçteyiz. Terör nereden geldirse gelsin insanlık suçudur. Bu nedenle Suruç’ta ölen gençler de, Dağlıca’da şehit edilen askerler de, Diyarbakır Hani yolunda çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit edilen polis de Ankara’nın göbeğinde katledilenler de bizim evlatlarımızdır” Hilal GÜDÜCÜ

12 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR