Başiskele’de dev şuyulandırma

        Başiskele’de hak sahipleri tapularına kavuştu. Başiskele Belediyesi’nin imar planlarını yeniden gözden geçirerek hazırlanan 1/ 5000 ve 1/1000’...

BÜYÜT

 

 

 

 

Başiskele’de hak sahipleri tapularına kavuştu. Başiskele Belediyesi’nin imar planlarını yeniden gözden geçirerek hazırlanan 1/ 5000 ve 1/1000’lik planlar yeniden yapılandırıldı. Mehmetağa ve Tepecik mahallelerini kapsayan 630 dönümlük şuyulandırma çalışmalarını tamamlayarak tapuları hazırlayan Başiskele Belediyesi, Kullar Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla bin 50 kişiyi ilgilendiren bin 426 tapuyu hak sahiplerine dağıttı.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen programa Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar, muhtarlar ve vatandaşlar ile hak sahipleri katıldı.

 

VATANDAŞLA HELALLEŞTİK

Yaklaşık 3 ay kadar önce şuyulandırma çalışmalarının tamamlandığını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz çalışmaların bugüne kadar uzamasının nedeninin plan değişiklikleri olduğunu vurguladı. Şuyulandırmadan vatandaşın en az zararla çıkabilmesi için bölgede 10 bin metrekareye yakın arazi satın aldığını belirten Başkan Ayaz, çalışma nedeniyle İmar Komisyonu ile Emlak İstimlak Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.

 

ŞİKAYETLER BİTECEK

Şuyulandırma çalışmalarının neden yapıldığı konusunda bilgiler aktaran Ayaz, “Bu yapılmazsa şehirleşme kontrol altında tutulamıyor. Vatandaşların atalarından kalan arazileri bölmeye kalkarlarsa masraflı oluyor. 1 milyon lira harcayarak arazi sahiplerinin rahat bölmelerini istedik. Halkımızla helalleşerek bunu yaptık. Bu çalışmayla artık kardeş kardeşi şikayet etmeyecek. İmara uygun binaları ruhsatlandıracağız” dedi.

 

CİVELEK DE KUTLADI

Mahalle muhtarlarının Ayaz’a sunduğu teşekkür plaketinin ardından konuşan il başkanı Mahmut Civelek de, çalışmanın önemine değindi. Başkan Ayaz ve ekibini kutlayan Civelek, “Şuyulandırma seçim zamanı yapılması zor bir iştir. Açılan yolların ileride vatandaşın kendi arazisinin değerini artıracağını bilmez. Belediye başkanımızı tebrik ediyorum, Biz de şuyulandırma yaptık ama başkanımız bizden çok daha güzelini yaptı, kardeşliği artırarak bu işi başardı” dedi. Konuşmaların ardından bin 426 hak sahibine tapuları dağıtıldı.

12 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR