Turan: Emeğin yüceliğini savunuyorum

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yönetim kurulu listesine giren beş bayandan biri olan ve ilimizde avukatlık görevini sürdüren Didem Turan ile yönetim...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yönetim kurulu listesine giren beş bayandan biri olan ve ilimizde avukatlık görevini sürdüren Didem Turan ile yönetim kurulu toplantısı öncesinde kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Emekten yana siyasi duruşuyla ön plana çıkan Turan “Emeğin yüceliğini savunuyorum” dedi.

CHP ile daha önceden herhangi bir bağınız var mıydı?
2007 yılında üye olarak kaydolmadan önce sadece siyasi tercihlerimde oy verdiğim siyasi parti olarak gönül bağım vardı. Son belediye seçimlerinde de sandık görevlisi olarak çalıştım.

Nasıl bir siyaset anlayışını benimsiyorsunuz?
Bu nasıl bir ülkede yaşamak istediğimiz ve bizden sonraki nesillere nasıl bir ülke ve dünya bırakmak istememizle ilgili birey olarak Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı ve bunların savunucusuyum. Hukukun üstünlüğü ve emeğin yüceliğini savunuyorum. Nefes aldığımız, atalarımızın mirası bu topraklarda insanlarımızın eşit, özgür, barış ve sosyal dayanışma içinde yaşadığı, doğaya ve çevreyi koruyarak kalkınan ve kazanımların halkla hakça bölüşüldüğü, çoğulcu ve katılımcı bir demokrasi ile yönetilen bir ülkede yaşamak ve bunun mücadelesini vermek istiyorum. Aktif siyasette olma sebebim de budur.

Daha önce herhangi bir partide ya da sivil toplum kuruluşunda görev aldınız mı?
CHP’den önce siyasi bir partiye üye olmadım ve görev almadım. Ancak ÇYDD Kocaeli üyesi, Kocaeli Kassel Çocuk Köyü Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneğinin Kurucu Başkanıyım. Daha sonra adı Deniz Yıldızı oldu.Derneğin iki dönem başkanlığı ve ardından 2 dönemde yönetim kurulu üyeliğini yürüttüm. Kendi meslek örgütüm olan Kocaeli Barosunda önceki dönemlerde Kadın Hakları Komisyonu Başkanlığı yaptım.

Yönetim kuruluna girmeye nasıl karar verdiniz?
Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun siyasete ve insana yaklaşımı beni çok etkilemişti. İl Başkanımıza çalışmak istediğimi ilettim onlar da değerlendirmişler. Teşekkür ederim. Bu çok onur verici ve bir o kadar da önemli bir görev, başarılı olmak ve örgütümüze katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım.

Didem TURAN kimdir?
1964 Manisa Akhisar doğumluyum. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 10 yıl İstanbul Barosu 13 yıldır da Kocaeli Barosuna bağlı olarak avukatlık yapıyorum. Makine mühendisi Akın Turan ile evliyim. Selin ve Deniz isminde iki kızım var. 1994 yılında eşimin görevi nedeniyle İzmit’e taşındık. Bu şehri sevdik. Çocuklarımızı burada büyütmek istedik. Dostlarımızı burada çoğalttık. Artık buralıyız.

09 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR