Karaosmanoğlu: CHP, kenti yönetmedi

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı dün AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. Top...

BÜYÜT

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı dün AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “CHP’nin yönettiği şehir bizim yönettiğimizin onda biri kadar. Onlar Kocaeli’yi hiç yönetmediler” dedi

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı dün Başiskele’deki The Ness Otel’de gerçekleştirildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Fikri Işık, Zeki Aygün, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, belediye başkanları, AKP yöneticileri olmak üzere yaklaşık bin kişi hazır bulundu. Toplantının Divan Başkanlığı’nı Mehmet Uzunoğlu yaparken katipliklerini ise Ayşe Mine Olşen, Ahmet Ayaz, Hasibe Ayan üstlendi.

“OYLARIMIZI YÜKSELTECEĞİZ”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Civelek, Genel Merkez tavsiyesiyle bu danışmanın farklı formatta gerçekleştirilen ilk danışma olduğunu belirterek, “AKP gıpta ile bakılan teşkilatlar. Yaklaşık bin kişiyi toplantımıza çağırdık. Çok geniş bir toplantı değil. Herkesi çağırmadık. Teşkilatıma çok teşekkür ediyorum. Seçimlere artık bir yıl kaldı. Çok bir şey kalmadı. Geleceğin Türkiye’sine taşları beraber taşıyacağız. Bütün sandıklarda oylarımızı tek tek yükselteceğiz. Biz seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz” dedi.

“SAMAN SİYASETİ YAPIYORLAR”
Muhalefetin tüm yaptığının karalama olduğuna da vurgu yapan Civelek, “Yalçın Kuşkan iktidara gelirsek Seka Fabrikası’nı yeniden açıp oraya da CHP’lileri alacağız diyor. Seka Fabrikası yeniden açılabilir mi? Yaptıkları sadece eski niyetlerine, kafalarına geri dönmek. Şimdiden diyorum ki 13-0’ı alsak alsak sahibi olan biz alırız. Halı saha maçı değil bu. Kadromuz belli. Milletin gönlüne girip 13 alıyoruz. Siz milletin gönlüne giremeyip 0 alıyorsunuz. Saman siyaseti peşine düştüler. Müflis tüccarların siyaseti nereye getirdiğine bakın. Kılıçdaroğlu hala DHKP-C’ye üye olmadı. Sırası gelmedi demek ki” dedi.

“SİYASET RUH ÇAĞIRILARAK YAPILMAZ”
Umutkent’te bir umut olabilir mi diye yazılar yazıyorlar diyen Mahmut Civelek, “Akıllı adam saçma sapan yorumlar yapar mı? Ama hesabı sorulacak. Daha çok iftira atacaklar. Siyaset ruh çağırarak yapılmaz. Temcit pilavını temcit çamuruna dönüştürmüşler. Bundan sonra SKM’lerimiz kuruluyor. Nisan ayı gibi devreye girer. Üyelikte Türkiye’de 12’nci sıradayız. Biz iktidar partiyiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Ardından söz alan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, gençlik kolları olarak yapılan çalışmalardan bahsederek, “Edebiyat siyaseti değil icraat siyaseti yapıyoruz” dedi.

“OYLARIMIZI ARTTIRACAĞIZ”
Danışma Meclis toplantısında İl Kadın Kolları’nın slayt gösterisi gerçekleştirildi. Sonrasında ise İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncer söz aldı. Halkın huzur ve mutluluğu için siyaset yapmaktayız diyen Tuncer, “Yapmamız gereken çok işimiz, elinden tutmamız gereken çok kadınımız var” diyerek sözlerini tamamladı. İlçe belediye başkanları adına ise Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş konuştu. AKP ile birlikte yeni bir Türkiye olduğunu belirterek sözlerine başlayan Akbaş, “Önümüzdeki yerel seçimlerde de oylarımızı arttırarak 13-0’ı kim yaparmış göstereceğiz” dedi.

“ONLAR KOCAELİ’Yİ YÖNETMEDİ”
AKP ilçe başkanları adına söz alan İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, 12 belediye ve büyükşehre bayrağımızı dikeceğiz diyerek, “Bizim derdimiz Başbakanımıza Kocaeli’den güçlü bir omuz vermektir” dedi. Sonrasında konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir diyerek, “CHP’lilerden, ‘Bizim dönemimizde şimdi gelen paranın onda biri Kocaeli’ye gelmiyordu’ lafını duyuyoruz. O zaman Büyükşehir Belediyesi yoktu ki. Onların yönettikleri şehir bizim yönettiğimizin onda biri kadar. Onlar Kocaeli’yi hiç yönetmediler, görmediler zaten” ifadelerine yer verdi.

“TRAFİK ÇİLE DEĞİL”
CHP’nin yaptığı yatırımların tüm parasını şu anda biz ödüyoruz diyen Karaosmanoğlu, “Şu anki borçlar hep o zamandan kalma. Kentimizde trafik çile değil. Gelecek yıllar için de kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalara başladık. Seçim derdimiz yok. Oyumuzu yükseltmeyi istiyoruz. Oyumuzu düşürmek için atraksiyonlar yapıyorlar” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Karaosmanoğlu katılımcılardan büyük alkış aldı.

24 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR