Meclis üyesi Orhan Osman’da Belediye-İş’te

İşçilerin çoğunluğunu elde eden Belediye-İş’e belediye Meclis üyeleri de geçmeye başladı. Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Meclis üyesi Osman Orhan dü...

BÜYÜT

İşçilerin çoğunluğunu elde eden Belediye-İş’e belediye Meclis üyeleri de geçmeye başladı. Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Meclis üyesi Osman Orhan dün sendikaya üye oldu.

Belediye-İş Sendikası’nın başlattığı örgütlenme çalışmalarında artık sona gelindi. İşçilerden sonra Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri de sendikaya geçmeye başladı. Kartepe Belediyesi Meclis üyesi Osman Orhan’da dün Belediye-İş’e geçenler arasında yer aldı. Sendika yaptığı örgütlenme çalışması ile üye sayısını kısa bir sürede 1600’e yükseltti.

SAYI 1600 OLDU
13 Haziran’da Büyükşehir’de örgütlenme çalışmalarına başlayan Belediye-İş Sendikası 1 No’lu Şube kısa bir sürede üye sayısını 1600’e çıkarttı. 2 bin 800 kadrolu işçinin çoğunluğunu elde eden sendika, taşeron ve şirket çalışanlarının da tamamına yakının örgütledi. 2 Ağustos’a kadar sürecek örgütlenme çalışmalarının ardından sendika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yetki başvurusunda bulunacak. 2 Eylül’de ise yetki süreci bitecek ve bundan sonraki süreçte bakanlığın yetkili sendikayı açıklaması beklenecek.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE GEÇTİ
İşçilerin ardından Belediye’nin bürokratları ve meclis üyeleri de sendika üye olmaya başladı. Kartepe Belediyesi’nin Genel koordinatörlüğünü yapan Belediye Meclis üyesi Osman Orhan’da dün Belediye-İş’e katılanlar arasında yer aldı. Orhan’ın üyeliğini Kartepe’de yetkili sendika olan 2 No’lu Şube’nin Başkanı Osman Şar yaptı. Belediye Meclis üyelerinin en kısa zamanda büyük bölümünün sendikaya geçmesi bekleniyor.

04 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR