Türklerin cömertliği bisikletli gönül elçisini şaşırttı

İsviçre’de üyesi olduğu Genava Spiritual Appeal Vakfı tarafından gönül elçisi olarak görevlendirilen barış ve dostluk için bisikletle gezen Ron McGeri...

BÜYÜT

İsviçre’de üyesi olduğu Genava Spiritual Appeal Vakfı tarafından gönül elçisi olarak görevlendirilen barış ve dostluk için bisikletle gezen Ron McGerity, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı ziyaret etti. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan İzmit’e bisikletiyle gelen McGerity yolda karşılaştığı insanların kendine çay- kahve ikram ettiğini belirterek, “Benden kesinlikle para almadılar. ‘Para yok, para yok’ diyerek verdiğim parayı geri çevirdiler” dedi. McGerity dünyada bu cömertlik örneğini sadece Türkiye’de gördüğünü vurguladı.

SEKAPARKI ÇOK SEVDİ
Başkan Vekili Zekeriya Özak’la bir süre sohbet eden gönül elçisi McGerity, dünya üzerinde çeşitli ülkelerde yaptığı bisikletli yolculuğun fotoğraflarını ve belediye başkanlarından aldığı kartları gösterdi. McGerity Büyükşehir’e gelirken gezdiği Sekapark’ı ve laleleri çok beğendiğini söyledi. Başkan Vekili Özak, Sekapark ve Kocaeli’nin tarihi hakkında McGerity’e bilgi vererek Kocaeli’de görülmeye değer pek çok olduğunu belirtti.

KARADENİZ’İ GEZECEK
İsviçreli gönül elçisi Ron McGerity Türkiye’deki seyahatinin ilk ayağında Ege ve Akdeniz sahillerini bisikleti ile geçerek Kıbrıs’a ulaştı. Kıbrıs’tan uçakla İstanbul’a giden McGerity, buradan yolculuğuna devam ederek Büyükşehir Belediyesi’ne uğradı. McGerity 77 gün süren Ege ve Akdeniz seyahatinden sonra şimdi de Karadeniz boyunca yol alıp Batum’a kadar gidecek.

12 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR