Kocaeli’nde uçmayan kalmayacak

Cengiz Topel Havaalanı’ndan kalkan ilk uçak Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kocaeli Valisi Erc...

BÜYÜT

Cengiz Topel Havaalanı’ndan kalkan ilk uçak Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile sanayici, iş adamları ve vatandaşları Trabzon Havaalanı’na taşıdı. Bakan Ergün, sorunsuz geçen yolculuk boyunca uçakta bulunan yolcularla tek tek sohbet etti.

İLK UÇUŞTA HİÇBİR SORUN YAŞANMADI
Cengiz Topel Havaalanı’ndan kalkan Anadolu Jet’e ait Boeing 737-700 tipi uçak, Kocaeli’nden Trabzon’a ilk yolcularını taşıdı. Cengiz Topel Havaalanı’nda düzenlenen açılış töreninin ardından uçakla Trabzon’a gidenler arasında Bakan Ergün, Milletvekili Gönül, Vali Topaca, Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Başkan Danışmanı Ömer Polat, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, GTO Başkanı Nail Çiler, KTO Başkanı Mustafa Efe, Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, belediye başkanları, sanayici ve iş adamlarıyla vatandaşlar yer aldı.

BAKAN ERGÜN YOLCULARI DOLAŞTI
Yerden 10 bin 600 metre yükseklikte yaklaşık 1 saat 15 dakika süren yolculuk çok rahat bir şekilde geçti. Uçakta bulunanları tek tek selamlayan Bakan Ergün, ‘’Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Arkadaşlarımız yaklaşık bir yıldır yoğun bir çaba harcadılar. Sadece Kocaeli ve Trabzon’u değil, her iki ilin de çevre illerini ilgilendiren bir gelişme. Bugün günde bir sefer olan uçuşlar yakın bir zamanda artacaktır. İki bölgede de bu potansiyel var. Emeği geçen herkesi kutluyorum’’ ifadesini kullandı.

GÖNÜL: YOLCULUK ÇOK KEYİFLİ GEÇTİ
Kocaeli’nin yanı sıra çevre illeri Sakarya, Bolu, Düzce’yi de yakından ilgilendiren Cengiz Topel Havaalanı’ndan yapılan ilk uçuşta Kocaelililerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Milletvekili Gönül, ‘’Çok keyifli bir yolculuk oluyor. Bu seferlerin artarak tüm bölgeye hizmet vermesi, büyük fayda sağlayacak. Hayırlı olmasını diliyorum’’ açıklamasını yaptı.

VALİ TOPACA: GELECEK DAHA GÜZEL OLACAK
Cengiz Topel’den başlayan uçuşların Kocaeli ve çevresine önemli katkılar sağlayacağına değinen Vali Topaca da, şunları söyledi; ‘’Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Uçuşların başlaması ekonomik gelişim ve değişim açısından Kocaeli’yle çevresi için çok önemlidir. İlk seferin Trabzon’a olması da Kocaeli’nde çok sayıda Karadeniz kökenli vatandaşımızın yaşaması açısından çok önemlidir. Beklentimiz Türkiye’nin her tarafına ve dünyanın her tarafına seferlerin başlayıp, bu ağın genişlemesidir. Gelecek daha güzel olacak.’’

BAŞKAN: DEĞİŞİM VE GELİŞİM HIZ KAZANACAK
Başkan Karaosmanoğlu da, duygularını şu sözlerle dile getirdi; ‘’Şu anda Trabzon’a doğru 1. 600 metre yükseklikte gidiyoruz. Kocaeli’nde uçmayan kalmayacak. Havaalanımızın hizmete girmesinden dolayı çok sevinçliyiz. Kocaeli ulaşım, ticaret ve liman kentidir. Havaalanımızla birlikte bu değişim ve gelişim yeni bir hız kazanacak. Yakında Ankara’ya uçuşlar başlayacak. Böylece Türkiye’nin her tarafına uçmak mümkün olacak. Bu Kocaeli için büyük bir gelişme. Halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’’
REKTÖR KOMSUOĞLU: ÇOK HEYECANLANDIM
Sağlık eski Bakanı Dinç, Kocaeli için büyük önem taşıyan bu gelişmede emeği geçenleri kutlarken, Rektör Komsuoğlu da, ‘’Kocaeli’nden Trabzon’a uçmak beni çok heyecanlandırdı. Marmara’nın en dinamik kentini Karadeniz’in en dinamik kentine bağlayan bir havayoluna kavuşmaktan son derece mutluyuz. Bu havayolunun kentimize yeni bir dinamik katacağına inanıyorum’’ açıklamasını yaptı.

ODA BAŞKANLARINDAN TEŞEKKÜR
GTO Başkanı Çiler, ‘’Kocaeli’ndeki odalar olarak 2009 yılında yaptığımız ortak bir toplantıda gündem maddelerinden biri de Cengiz Topel’in sivil havacılığa açılmasıydı. Bugün bunun mutluluğunu yaşıyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ derken, KSO Başkanı Zeytinoğlu, ‘’Benim çok önem verdiğim bir proje hayata geçiyor. Hayallerimiz gerçek oluyor. En kısa zamanda uluslar arası uçuşlara da hizmet verecek bir havaalanına dönüşeceğine inanıyorum’’ yorumunu yaptı. KOTO Başkanı Keleş de, yıllarca özlemle bekledikleri Cengiz Topel’in sivil havacılığa açılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

CİVELEK: HALKTAN YOĞUN İLGİ GÖRECEK
Cengiz Topel’in en kısa zamanda büyüyeceğine inandığını dile getiren İl Başkanı Civelek, ‘’Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Bakanımıza, valimize, başkanımıza, ticaret odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Cengiz Topel’in yakında Sabiha Gökçen gibi çok büyük bir havaalanı olacağına, halkımızdan yoğun bir ilgi göreceğine de inanıyorum‘’yorumunu yaptı.
YOLCULAR ÇOK MEMNUN KALDI
Öte yandan yolculuk öncesinde Büyükşehir tarafından tüm koltuklara küçük kutular içinde pişmaniye ile Kocaeli’ndeki değişim ve gelişimi anlatan kitapçıklar konuldu. Uygun hava şartlarında ve sorunsuz geçen yolculukta Bakan Ergün ile Başkan Karaosmanoğlu, uçağı dolaşarak tüm yolcularla tek tek sohbet etti ve görüşlerini aldı. Kocaeli’nden Trabzon’a giden ilk uçakta yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, Bakan Ergün, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

TRABZON’DA HORONLU KARŞILAMA
Trabzon Havaalanı’nda ise Bakan Ergün ve Kocaeli’nden gelen yolcuları Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener karşıladı. Bakan Ergün ile beraberindekiler Trabzon Havaalanı’nın apronunda çiçekler ve horon ekibiyle karşılandı. Trabzon Valisi Kızılcık ile belediye başkanı Gümrükçüoğlu, Bakan Ergün ve beraberindekilere küçük bir şehir turu eşliğinde kentle ilgili bilgi aktardı.

03 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR